Máme silný tým a v kabině velice silnou partu, pochvaluje si Lukáš Přidal

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dva povedené zápasy mají za sebou dorostenci. V prvním utkání vyzvali doma silnou Kometu, v gólové přestřelce se nakonec štěstí přiklonilo na stranu hostů, domácí ale dlouho smutnit nemuseli. O dva dny později vyrazili Hanáci na led Šumperka. V tradičním derby se nakonec z výhry s čistým kontem radovali Kohouti. Přes dobré výkony však dorostenci zůstávají nohama na zemi. Své o tom ví i Lukáš Přidal, který se v zápase s Kometou blýskl dokonce hattrickem.

Dorostenci hned v prvním kole své soutěže narazili na favorizovanou Kometu. Mezi dvěma moravskými kluby se na olomouckém ledě strhla pořádná gólová přestřelka, rozhodnout nakonec musela až branka z 59. minuty. Ta sice přisoudila tři body Kometě, olomoučtí dorostenci se ale za svůj výkon rozhodně nemuseli stydět. „Kometa byla velice dobrý soupeř. Mají tam kluky z reprezentace i juniorů,“ ocenil kvalitu soupeře Lukáš Přidal.

Takový výkon hned na úvod soutěže mohl svěřencům trenérů Richarda Brančíka a Jiřího Řípy psychicky hodně pomoci. Ti ale přesto zůstávají nohama na zemi. „Nemyslím si, že by hned první utkání mohlo naznačit sílu týmu, ale od tohoto zápasu se budeme odvíjet dál,“ řekl rozhodně.

Právě Lukáš Přidal se pod bohaté gólové hody výrazně podepsal. Mezi tři tyče brněnské branky se totiž trefil hned třikrát a zkompletoval tak hattrick. Přesto, že sám zazářil, mrzela ho ztráta bodů. „Se svým výkonem jsem spokojený hodně, ale spíš mě mrzí prohra s Kometou,“ litoval šestnáctiletý hokejista. Pro šikovného útočníka to nebyl první takhle povedený zápas. „Hattrick jsem dal minulou sezónu v utkání Techniky proti Vsetínu,“ prozradil.

Jen o dva dny později vyrazili dorostenci k derby na led šumperských Draků. Tradičně nevyzpytatelný soupeř Hanáky trápil, ti si přesto dokráčeli pro výhru 4:0. „Šumperk je bojovný a kvalitní soupeř. Hrají dost do těla a nenechají si nic líbit. Rozhodně to nebyl jednoduchý zápas,“ přiznal útočník, který už oblékal i dres Třebíče nebo brněnské Techniky.

A co přispělo k tomu, že Kohouti první letošní derby se Šumperkem zvládli? „Klíčové bylo hlavně to, že jsme drželi jako tým a chtěli jsme vyhrát, což se nám podařilo. Za tři body jsme rádi,“ usmíval se.

Přesto, že plná síla týmu se po dvou kolech jen stěží odhaduje, dorostenci mají o svém mužstvu a o tom, o co se budou moci opřít v sezóně, jasno. „Myslím, že máme silný tým a v kabině jsme velice dobrá parta,“ pochvaloval si Lukáš Přidal.

Hráči pod vedením trenérského dua Brančík – Řípa odvedli v předchozích dvou utkáních velice dobrou práci, přesto se ještě najdou věci, které se dají zlepšit. „Zatím jsou to jen dva zápasy, ale hlavně musíme zlepšit hru do těla a zapracovat na oslabení a přesilovkách,“ dodal nováček kohoutího kádru.