Poslední utkání před olympijskou přestávkou se proměnilo v nefalšovanou gólovou přestřelku. Kohouti dvakrát vedli, Dynamo ale pokaždé dokázalo náskok Hanáků smazat. Až v posledních minutách tak domácí dvěma góly definitivně rozhodli o tom, že důležité tři body zůstanou na Hané. „Bylo to hodně vyrovnané. Jsme u sebe blízko v tabulce, takže to bylo důležitý zápas a jsme rádi, že jsme to nakonec umlátili na naši stranu, “ oddechl si Jan Eberle.

Kohouti i hostující Dynamo měli o motivaci postaráno. Oba týmy zatím bojují o jistotu play-off či předkola a ve velmi vyrovnané tabulce se počítá každý bod. „Oba týmy víme, o co jde. Oni hrají o šestku a vlastně i o desítku a my taky. Navíc se blíží konec sezóny, takže o to více je to vyhrocené, “ tvrdil olomoucký útočník.

Velmi důležitou roli odehrála v utkání první pětka Kohoutů. Ta se podepsala pod tři z pěti gólů. A Jan Eberle své spoluhráče velmi chválí. „Hrajeme ve stejné lajně víceméně už asi od listopadu a myslím, že si vyhovíme. Dřív nám tam možná tolik gólů nepadalo, teď naštěstí padá. Jsem rád, že jsme společně vyhráli, “ měl jasno.

Právě olomoucká patnáctka si v duelu s Východočechy připsala hned tři asistence. Mohla tak být spokojená nejen s výhrou, ale také s vlastním výkonem. „Spokojený jsem, ale hlavně z vítězství. Měli jsme teď nějakou krizi a potřebovali jsme vyhrát jako sůl. Když se podaří, že to tam občas takhle spadne, je člověk taky spokojený, “ usmíval se forvard, který sbíral zkušenosti i v zámořské WHL v týmu Seattle Thunderbirds.

Hanáci se s Pardubicemi dlouho přetahovali o body, dvanáct minut před koncem však poslal Olomouc potřetí do vedení Strapáč. Pardubice ale zariskovaly a zkusily to bez brankáře, definitivní tečku za zápasem tak udělal až gól Zbyňka Irgla patnáct vteřin před koncem. „Každý gól byl důležitý. Přelévalo se to a chvilku jsme vedli my, chvilku oni. Zbyňa (Zbyněk Irgl) pak dal ale pojišťovací gól a byla to paráda, “ tvrdila olomoucká patnáctka.

Olomouc tak ukončila smolnou šňůru tří proher a do reprezentační přestávky může jít s čistou hlavou. „Určitě by nebylo příjemné jít do pauzy se čtyřmi prohrami. Měli jsme navíc nahráno z předchozí čtvrtiny, takže jsme mohli být relativně v klidu. Pořád máme ve svých rukách, jestli skončíme v šestce nebo v desítce nebo v play-out. Musíme to nějak umlátit, “ dodal.