Marku, jak proběhl váš příchod sem?

Olomouc mě hned po sezóně kontaktovala přes agenta. Přišel jsem sem, měl jsem nějaký pohovor s manažerem, s trenéry, a nakonec jsem se rozhodl, že tady podepíšu.

Sezóna v Trenčíně byla dobrá, cítil jste, že je potřeba udělat ten další krok?

Cítil jsem to. Dostal jsem nabídku i z Trenčína a byly tam i nabídky z jiných českých týmů, ale rozhodl jsem se pro Olomouc. Chtěl jsem nějaký kariérní postup vpřed a myslím si, že jsem udělal správně. Olomouc je mi sympatická. Myslím si, že ze slovenské ligy jsem udělal správnou volbu přijít právě do Olomouce. Tak jsem to cítil, a tak jsem se taky rozhodl.

Co od toho tady očekáváte?

Především nové zkušenosti. Těším se sem. Česká extraliga je o hodně výš než slovenská, takže zatím jdu bez očekávání. Budu se snažit dát do hry to, co umím.

Už jste se bavil s trenéry, jakou byste tady měl mít roli?

O takových věcech jsem se ještě nebavil. Jsem tady jen chvíli, ještě na to nebyl čas. Po prvním tréninku jsou zatím pocity fajn. Myslím si ale, že mou výhodou by mohla být rychlost, šikovnost a schopnost vymyslet něco, co nikdo nečeká.

Znáte někoho z týmu?

Znám Frantu Skladaného a Braňa Konráda. Slovenské hráče. Ale kluci jsou v pohodě, myslím, že se sem rychle zařadím.

Co víte o Olomouci? Zjišťoval jste si od nich, jak to tu chodí?

Sledoval jsem je minulou sezónu, jak hráli play-off. Taky vím, že je to krásné město. Mám i pěkný byt. Jen nemám slovenské kanály, takže na mistrovství světa budu sledovat Českou televizi. (úsměv)

I stadión je vám sympatický?

Já si myslím, že není až tak špatný. Zevnitř se mi celkem líbí. Hrál jsem tady už i jeden zápas s Trenčínem proti Olomouci.

Byl první trénink v Olomouci podobný jako jinde, nebo se lišil?

Byl to takový zahřívací trénink. Trochu jsme si zaběhali, zacvičili, takže si myslím, že taková normálka.

O vašem příchodu se mluvilo už loni. Byla nějaká oficiální jednání?

Komunikoval jsem s Olomoucí i minulou sezónu, ale nebylo to nic oficiálního, jen nějaké řeči. Ale už jsme o sobě věděli a nakonec jsem přišel tuto sezónu.

V uplynulém ročníku slovenské extraligy jste měl nula trestných minut. Je to váš prim, že hrajete slušně? Nebo spíš náhoda?

Abych přiznal, tak ani nevím, jak se mi to podařilo. Byla to náhoda. Já jsem o tom ani nevěděl, až na konci, asi tři kola před koncem, mi to pověděli novináři. Určitě mě to překvapilo. Nečekal jsem to.