Marodka je znát. Těžko se pak hraje s takovými soupeři, říká Tomáš Galvas

Eliška Halamíčková, FOTO: Vít Golda
B R N O - Mora v 50. kole zavítala na led Komety Brno. Marodkou oslabená Olomouc nedokázala udržet tempo s domácím týmem a neprolomila tak nezdary posledních utkání. K průběhu zápasu se vyjádřil mladý zadák Tomáš Galvas.

Začátek utkání byl lépe nakloněn Olomouckým. Po střele končící v lapačce domácího brankáře se však bojovnost přesunula k soupeři. Ničemu nepomohla ani četná vyloučení v průběhu. „Začali jsme dobře. Ve hře pět na pět jsme byli lepší tým. Potom Kometa dala góly a začalo se to otáčet. Měli jsme hodně zbytečných faulů, a to asi rozhodlo,“ zhodnotil průběh utkání Tomáš Galvas.

⇒ Obránce Tomáš Galvas

Tým Olomouce byl v zápase ochuzen o devět hráčů základní sestavy. Marodka tak ovlivňuje už několikáté utkání v řadě. „To trápení kvůli marodky tam je. Mladí kluci – včetně mě – dostali šanci. Je znát, když vypadne tolik hráčů, těžko se pak hraje s takovými soupeři,“ přemýšlel mladý obránce nad situací v týmu.

Marodka a nezdařené zápasy ke konci základní části nejsou nic příjemného. Je teď pro tým důležitější začínat play-off doma nebo mít zdravé hráče, nehledě na to, kde se začne? „Určitě bychom chtěli začít doma, ale musí se nějací hráči doléčit. Na tréninku pak musíme pořád makat, aby se zlomila ta série proher.“ Body brali kohouti naposledy před týdnem na Kladně a po devětačtyřiceti odehraných zápasech figurují na sedmém místě tabulky.

Pro mladého obránce šlo v nejvyšší soutěži zatím o třetí zápas. „Už si zvykám na tempo hry, ale pořád tam cítím, že je to takové silovější a rychlejší. Přijde mi to ale čím dál tím lepší, když hraju více zápasů,“ usmál se Galvas. Oproti prvnímu utkání v prosinci zaznamenal i posun ve hře. „Snažím se hlavně nic nezkazit. Hodně hraju s pukem a hlavně bruslím. V osobních soubojích je někdy znát, že mi chybí kila oproti ostatním hráčům, ale musím to zase dohnat rychlostí,“ uzavřel.