Martin Davídek: Olomouc hrála jednoduchý hokej

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Na kluzišti Olomouce přerušili Chomutovští svou sérii pěti zápasů bez porážky. Byl u toho i Martin Davídek, aktuálně hráč severočeského celku, dříve nastupující právě v dresu Hanáků. Mladý útočník se v utkání prezentoval aktivní hrou, za což byl odměněn jednou přesnou trefou. Přesto ani jeho gólový příspěvek nepomohl Chomutovu k zisku alespoň jednoho bodu.

Martin Davídek odehrál v Olomouci tři sezóny, takže se určitě s některými Hanáky dobře zná. Pravděpodobně spolu před zápasem hodili i nějakou řeč. „Pokecali jsme spolu, trochu jsme se i hecovali,“ šklebí se Davídek.

Martin Davídek ještě v dresu Komety

Proti domácím nehráli Severočeši vyloženě špatně, jen někdy místo jednoduchosti volili složité manévry, které vždy končily na dobré olomoucké defenzivě. „Olomouc dnes bránila v pěti, moc nechodila dopředu, nastřelovala puky na bránu zpoza modré čáry. Hrála prostě jednoduchý hokej.“

Střetnutí se hrálo ve svižném tempu. Lépe však do něj vstoupili domácí, kteří se dvěma brankami v první části ujali nadějného vedení. „Začali jsme dobře. Pak jsme ale trochu povolili, dostali jsme dva góly, což se už potom těžko dotahovalo,“ hodnotí chomutovský začátek souboje čtyřiadvacetiletý hokejista.

Chomutovským se ale podařilo v úvodu prostředního dějství snížit. Hanáci však svému sokovi oplatili stejnou mincí, když se trefili na začátku třetiny závěrečné. „Bohužel jsme inkasovali na začátku třetí části, což nás mohlo trochu rozhodit. Věřil jsem ale, že se nám podaří zápas ještě vyrovnat,“ vrací se k vítězné brance Olomouce chomutovský forvard.

Další trefa Krušnohorců byla totiž brankou poslední jak pro hosty, tak i pro celé utkání. Jejím autorem byl právě Davídek. „Filip Seman vystřelil z rohu a já se snažil před Žigym tečovat puk tak, aby letěl do brány“ popisuje svůj gól chomutovská dvaadvacítka.

Nic na snaze hostů o vyrovnání nezměnila ani závěrečná chomutovská hra bez brankáře. Hráčům KLH totiž chyběl větší důraz v koncovce, zato Olomoučtí s vidinou skalpu lídra tabulky jezdili na sto deset procent. „Chtěli jsme soupeře zatlačit, a vstřelit tak gól, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ lituje Davídek.

Porážka po pěti výhrách ale vůbec nic neznamená. „Určitě nás tato prohra nijak neovlivní. Nyní nás čeká Chrudim, takže na ní si snad zvedneme počet vstřelených branek,“ přeje si. S posledním celkem první ligy určitě nebudou chtít Severočeši na svém ledě ztratit body. „Nemůžeme si dovolit, abychom doma prohráli,“ prohlašuje útočník Chomutova.