Michal Černý se rozstřílel: Prospělo mi, že už nehraji na křídle

Ondřej Kubát
O L O M O U C - V měsíci lednu pomohl Hanákům hned pěti brankami a čtyřmi asistencemi. Zkušenému útočníku Michalovi Černému se tak vrací stará dobrá forma, taková, jakou fanoušci Olomouce znají z předchozí sezóny. V zápase proti havlíčkobrodským Rebelům skóroval hned dvakrát a lvím podílem se zasloužil o celkové vítězství v poměru 3:1. Mora tak dál bojuje o třetí příčku v tabulce.

Černý se v úvodu sezóny dlouho neprosazoval a čekal na střelecké štěstí. To se k němu obrátilo čelem těsně před startem vyřazovacích bojů. „Víc by se mi ovšem líbilo, kdyby mi to tam padalo celou sezónu, ale hokej už je takový. Snad ta forma nepřišla brzo,“ usmál se sedmatřicetiletý forvard.

⇒ Michal Černý dvakrát skóroval

K jeho znovuzrození mu pomohla změna v sestavě. „Prospělo mi, že nehraji na křídle, ale jsem na centru. Víc se tak ke mně dostává kotouč a celkově se tam cítím lépe,“ prozradil. Černý přitom nikdy na pozici středního útočníka pravidelně nenastupoval. „Maximálně jsem na té pozici jen zaskočil, takže mám problémy například s vhazováním. Ale na to chodí místo mě Petr Polodna,“ vysvětlil.

Právě Polodna asistoval Černému na jeho první gól v zápase, díky kterému se Kohouti dostali do vedení 2:1. „Přihrál mi na poslední chvíli a já jsem také na poslední chvíli střílel. Vůbec jsem neviděl, kam puk letí, až potom v síti,“ popisoval svou trefu, která se nakonec ukázala jako rozdílová.

V samotném závěru zkusili Rebelové hru bez gólmana se šesti bruslaři v poli, Olomouc ale trestala gólem do prázdné. A byl u toho právě Michal Černý, který si mezi kruhy zkušeně počkal. „Ale moc jistý jsem si tím bekhendem nebyl,“ podotkl s úsměvem.

Mora sice zvítězila 3:1, na vítězství se ale hodně nadřela. „Bylo to těžké, protože Havlíčkův Brod je nepříjemný soupeř. V kádru má mladé hráče, kteří dobře bruslí. Dali jsme sice první gól, ale vzápětí jsme inkasovali. Rozhodilo nás také dlouhé dvojnásobné oslabení. Nějak jsme to ale přežili a myslím si, že jsme potom byli lepší. Jen je škoda, že jsme to více nedokázali vyjádřit gólově,“ řekl k zápasu.

Zvlášť v posledních dvou minutách domácí příznivci trnuli. Rebel si vyžádal oddechový čas a snažil se srovnat. „Nervózní to bylo hlavně proto, že rozhodčí zápas nezvládli. Byli jsme si vědomi, že musíme výsledek udržet, přesto jsme chtěli vstřelit při power-play uklidňující branku,“ stěžoval si Černý.

Vyhrocený zápas však svěřenci trenérů Fialy a Tomajka nakonec zvládli a náskok třetí Jihlavy stáhli na pouhý bod. „Jsme tam, kde jsme před sezónou chtěli být. Trošku nám to sice trvalo, ale doufám, že to udržíme, ať máme trochu klid, potrénujeme a vletíme na play-off,“ přál si centr třetí útočné formace.