Michal Kunc: Musíme mít více šancí. Olomouc? Každým dnem se posouvám

Josef Prášek
H r a d e c K r á l o v é - Kohouti v neděli zavítali na led Hradce Králové, kde dokonce od 7. minuty vedli po brance Jiřího Ondruška. Jenže domácí otočili stav na 3:1. Gól naděje vstřelil Michal Kunc, kterému se zatím na Hané daří, ale Olomouci se nepovedlo srovnat ani v závěrečné power-play.

Hanáci se utkali s Hradcem Králové počtvrté v sezoně, ale ani napočtvrté nedokázali zvítězit. Hradec doma urval těsnou výhru 3:2. „Důvod byl hlavně v tom, že si vytváříme málo šancí. To musíme určitě zlepšit. Když to zlepšíme, tak nám padne i více branek,“ ohlíží se stručně za zápasem mladík Michal Kunc, který snižoval na 2:3, když se prosadil z dorážky.

Ve třetí části Kohouti dostali v určitých situacích domácí pod tlak. Svým napadáním donutili soupeře k několika zaváháním. „To je přesně to, co musíme využívat. Možná tam i chybí nějaká šikovnost… Musíme na tom pracovat,“ dodává dvacetiletý úročník.

Foto: Alena Zapletalová

Olomouc sice v samotné hře za soupeři nezaostává, ale trápí je hlavně někdy produktivita. Z posledních šestnácti zápasů nevstřelili Hanáci více jak tři branky. „Musíme se více tlačit do branky, musí tam být více nečekaných střel a chybí nám i hráč na brankovišti. Tohle všechno musíme zlepšit,“ vyhlíží lepší zítřky.

Michal Kunc do Olomouce přestoupil koncem ledna a z pěti zápasů posbíral tři body za dvě branky a jednu asistenci. „Já jsem spokojený, že jsem v Brně vůbec dostal možnost a mohl jsem si zkusit extraligu. Jsem ale i moc rád, že mě pustili do Olomouce, tady si toho moc vážím,“ povídá nadšeně.

„Já se s nimi znám sice chvíli, ale od prvního tréninku si myslím, že nám to docela jde."

„Každým dnem cítím, že se posouvám výše a doufám, že to takhle bude pokračovat,“ vychvaluje si angažmá na Hané forvard, který se usadil ve druhé formaci po boku zkušeného Lukáše Nahodila a Lukáše Klimka.

„Já se s nimi znám sice chvíli, ale od prvního tréninku si myslím, že nám to docela jde. Musíme ale taky dávat více branek,“ říká na závěr sympatický mladík. Další utkání čeká Hanáky v úterý v dalekých Karlových Varech.

Foto: Alena Zapletalová