Michal Pšurný: Byli jsme v klidu, času bylo dost

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Jako jediný si v utkání připsal dva kanadské body a prsty měl v obou přesilovkových brankách Kohoutů. Třetí brankou v aktuálním ročníku pomohl srazit nepříjemný Havlíčkův Brod, který do té doby domácí hodně zlobil. „Po tom gólu jsme se už soustředili hlavně na bránění výsledku, výhra nad Rebely je moc důležitá,“ ohodnotil vítězství v poměru 3:1 nad týmem z Vysočiny.

Svou střeleckou šanci zakončil Pšurný parádně. Přijal přihrávku mezi kruhy, vyhnul se clonícímu obránci a zamířil pod horní tyčku branky Rebelů. Vzhůru letěly nejen šály olomouckých fanoušků, ale také láhev brankáře Leitinena.

⇒ Michal Pšurný

„Byla to důležitá trefa, protože do konce chybělo asi patnáct minut. Pak už jsme všechny síly vložili do defenzivy a jsme moc rádi, že jsme výhru udrželi. Rána to byla pěkná, brankářovi bych měl asi koupit novou láhev,“ smál se Pšurný.

Úvod utkání ale tak optimistický vůbec nebyl. Kohouti odehráli začátek poměrně laxně a potrestáni byli brankou ve dvojnásobné nevýhodě. Nálada na ledě však nebyla zdaleka tak mrazivá, jako v ochozech zimního stadionu.

„K panice nebyl důvod, věděli jsme, že máme dostatek času. V poslední době se nám daří, takže jsme věřili, že utkání otočíme,“ poodhalil pětadvacetiletý útočník.

Kohouti dokázali v zápase proměnit dvě přesilové hry. Právě v těchto herních situacích domácí často tlačila bota. Zdá se však, že početní výhody začaly Hanákům vycházet. V minulém kole v Benátkách i doma proti Rebelům proměnili dvě.

„Je pravda, že je více trénujeme, ale hodně záleží na tom, jak moc střílíme. Je potřeba, abychom byli důrazní v brankovišti, což se dnes dařilo a já jen doufám, že nám to dlouho vydrží.“

„Přesilovky byly dnes klíčové, je důležité, že jsme dvě proměnili a taky, že jsme dokázali ubránit dlouhou pětiminutovou přesilovku Rebelů,“ poukázal na klíčové faktory zápasu bývalý mládežnický reprezentant.

Zápasy s Havlíčkovým Brodem jsou pro olomoucké fanoušky v posledních letech velmi atraktivní. Olomoucký útočník však tento fakt, byť má za sebou roční stáž v Třebíči, nijak zvlášť neprožíval.

„Pro mě to byl zápas jako každý jiný, ale trenér před duelem připomínal loňskou sérii. Kluci, kteří v Olomouci hráli loni, tak měli o motivaci postaráno. A důležité je, že jsme ji přetavili ve tři body,“ uzavřel rebelskou kapitolu Pšurný.

Olomouc tak stále drží čtyřbodový náskok před třetím Chomutovem. A právě do nové chomutovské arény cestují Hanáci v rámci dalšího kola.

FOTO: Zdeněk Polák