Mladší dorost porazil Brno a udržel čtvrté místo v tabulce

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Zápas plný zvratů sehráli olomoučtí mladší dorostenci v rámci dvacátého prvního kola s celkem Brna. Domácí hokejisté museli vyhrát, aby před dotírajícím soupeřem udrželi čtvrtou příčku v tabulce. Utkání se pro Hanáky nevyvíjelo dobře, prohrávali o dvě branky. Toto manko však Mora dokázala smazat. Odpovědět zvládla i na třetí branku Brna, v poslední minutě vyrovnával Nesvadba, který svou trefou poslal zápas do prodloužení. V něm po necelé půl minutce rozhodl o dvou bodech pro Olomouc Matěj Pavlovský.

Úvod utkání příliš vzruchu nepřinesl. Kromě pár vyloučení a nepřesných střel došlo pouze k jedné brankové akci, kterou ve čtrnácté minutě střelil velmi šťastně Bohdan Dobiáš. Jeho kotouč si totiž domácí brankář Sroka srazil do branky.

Ve druhé periodě si hráči hry v klasickém počtu příliš neužili, neustále někdo hlídal trestnou lavici. Domácí hráli chvíli dokonce ve třech, ale svou svatyni ubránili. V plném počtu to již tak slavné nebylo. O chvíli později se v domácím brankovišti nejlépe zorientoval Tom Polák a hosté odskočili o dvě branky.

Mladí Kohouti však nehodili hokejku do žita a vrátili se do zápasu. Pěknou střelou snížil Tomáš Šoustal. Domácí chytili druhý dech a hnali se za vyrovnáním.

To přišlo na začátku třetí části. Přesilovkovou brankou vyrovnal skóre zápasu Jiří Horák. Kohouti se ale neradovali příliš dlouho. Vítězství na stranu Brna mohl přetáhnout Tom Polák, jehož rána proletěla Srokovi mezi betony.

Olomoučtí mladíci riskli vše a na závěrečný nápor odvolali brankáře. Půl minuty před koncem Robert Horák přihrál na modrou Davidu Nesvadbovi, který svou dělovkou poslal zápas do prodloužení.

Do prodloužení nastoupila Olomouc s možností přesilové hry, kterou její hráči využili. Přesnou střelou se o to zasloužil Matěj Pavlovský. Olomouc tak získala o bod víc než soupeř a udržela před ním čtvrté místo v tabulce.