Moc jsem se těšil. Doufám, že jsem tu ve správný čas, řekl nováček Michal Kunc

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucké útočné řady se znovu rozrostly. Kohouti znovu lovili v brněnské Kometě. Tentokrát vsadili na nadějné mládí a uzavřeli smlouvu s Michalem Kuncem. Dvacetiletý forvard míří na Hanou formou přestupu, Olomouci tedy bude k dispozici minimálně do konce sezóny.

Kohouti se v letošní sezóně potýkali s rozsáhlou marodkou. Hanáci se dlouho museli obejít bez řady svých opor a áčku tak vypomáhalo hned několik juniorů. A právě k mládí s potenciálem sáhli Kohouti i tentokrát. Z brněnské Komety přilákali Michala Kunce. Ten s příchodem na Hanou počítal už pár týdnů, zbrzdilo jej ale zranění. „Věděl jsem o tom asi tři týdny dopředu, ale měl jsem zraněnou nohu, takže jsem to nemohl urychlit. Doufám ale, že jsem tu ve správný čas,“ smál se Michal Kunc. Ještě před stěhováním do Olomouce se na své nové působiště vyptával svých nyní už bývalých spoluhráčů. „Rozhodně jsem se ptal. Byl tu Silva Kusko s Valským na měsíc, takže jsem se ptal, co a jak. Něco určitě vím. Moc jsem se těšil. O Olomouci jsem slyšel, že jsou tu výborní lidi, tak doufám, že se mi to potvrdí,“ řekl s úsměvem.

Dvacetileté pravé křídlo si první starty v extralize připsalo už v minulé sezóně. Za Kometu odehrál Kunc sedm zápasů a připsal si jednu asistenci. Dalších patnáct startů přidal v první lize, a to za Třebíč. Tam se dočkal i prvních branek mezi dospělými. V patnácti utkáních si připsal hned tři a přidal asistenci. A co je předností šikovného útočníka? „Na bruslení a na střelbě si zakládám, ale samozřejmě pořád je co pilovat,“ prozradil. Jeho slova potvrdil i trenér Jan Tomajko. „Víme, že má dobrý pohyb i dobré zakončení. Je mu dvacet, takže si myslím, že budoucnost je před ním. Samozřejmě jsme se na to dívali i vzhledem k budoucnosti. Je to kvalitní hráč, který toho má hodně před sebou,“ vysvětlil olomoucký kouč.

I Michal Kunc si uvědomuje, že Olomouc staví hlavně na týmovosti. O tom, jaká bude jeho role v týmu, tak nepřemýšlel. „Myslím si, že je to tu všechno hodně podobné. Musí se hodně bruslit a co nejvíc z šancí, které si vytvoříme, proměňovat. Myslím, že tu mám pozici jako každý jiný a doufám, že se nám bude dařit.“ Ani trenéři nechtěli roli olomoucké posily konkretizovat. V nováčkovi totiž vidí velký potenciál nejen pro letošní sezónu. „Ještě toho tolik odehraného nemá. Myslím, že může hrát na jakémkoliv postu, což je jeho obrovská výhoda. Jaké to bude mít v týmu, to se ještě uvidí. Takový typ hráče ale chceme do našeho týmu, protože dobře bruslí, je talentovaný a věříme, že se bude ještě zlepšovat,“ prozradil Jan Tomajko.

V letošním ročníku trápilo mladého útočníka zranění, za Brno tak nastoupil k osmnácti utkáním a přidal další bod za asistenci. Jeden start stihl i v Třebíči a i tam si připsal asistenci. „V Třebíči jsem odehrál zápas hned na začátku. A v Kometě jsem se do toho chlapského hokeje dostával, ale přerušilo to zranění, takže doufám, že se do toho zase brzo dostanu a budu podávat co nejlepší výkon,“ dodal šikovný forvard.