Moc pěkná podívaná to asi nebyla, přiznal Jiří Dopita

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté sice v posledním klání roku 2011 zvítězili a v tabulce už mají před čtvrtou Jihlavou pohodlný osmibodový náskok, příliš spokojenosti ale s vítězstvím v poměru 3:1 nad posledním Mostem nepanovalo. Tři body sice brali všichni, výkon se však nezamlouval ani samotným hráčům. "Nehráli jsme příliš dobře a trápili jsme se až do konce," uvedl Jiří Dopita, který se vrátil do sestavy Mory po zranění.

Hanáci si v posledních dvou kolech připsali v duelech proti vedoucí severočeské dvojici překvapivě pět bodů, v zápase proti beznadějně poslednímu Mostu tak byli jednoznačným favoritem. „Po vítězství kluků nad Chomutovem a v Ústí to pro nás byly povinné tři body. Nemysleli jsme si ale, že se na ně tolik nadřeme a že to bude taková holomajzna. Ne vždy to ale je ideální,“ hodnotil klání centr první formace Jiří Dopita.

⇒ Jiří Dopita se gólově prosadil přesně po měsíci

„Důležité však je, že máme tři body,“ dodal vzápětí. Sám však přiznal, že žádný líbivý hokej ani jeden ze soupeřů divákům nenabídl. „Nehráli jsme příliš dobře. Škoda, že jsme v první třetině nevstřelili více branek, měli jsme v ní dvaadvacet střel, mohlo by se nám hrát lépe,“ litoval.

„Bohužel jsme se trápili až do konce, navíc led byl šílený, takže to moc pěkná podívaná asi nebyla,“ opakoval. „U trestné lavice byla nějaká vada na ledě, všichni tam padali, plácali jsme se tam. Měli jsme z toho stržené hrany, takže to muselo vypadat šíleně,“ prozradil.

Čerstvě třiačtyřicetiletý zkušený forvard chyběl trenérům Fialovi a Tomajkovi v posledních dvou zápasech. A původně se ani nečekalo, že by se do Vánoc objevil v zápase. „Pořád mám něco, měl jsme teď problém s přitahovačem, proto jsem nehrál. Kdyby se už hrálo play-off, asi bych nastoupil, ale nechtěl jsem v těch minulých zápasech zbytečně riskovat vážnější zranění. To nejdůležitější přijde až na konci sezóny, snad budeme všichni zdraví. Věřím, že sezónu dohraju,“ hovořil o svých zdravotních peripetiích Dopita.

„Ve vánoční přestávce potrénujeme a snad na ty výhry navážeme i v novém roce,“ přeje si olympijský vítěz z Nagana.

Před sezónou i v průběhu ní se spekulovalo o startech Jiřího Dopity za extraligovou Plzeň. „S mojí aktuální formou to ale nevidím příliš reálně. Potřebuji se dát do pořádku, jak zdravotně, tak i po psychické stránce,“ vysvětloval.

„Celé lajně se nám nedaří, jak mně, tak i Pavlu Selingrovi, který se pořád nemůže trefit. Potřebujeme to zlomit a dostat se znovu do pohody. Přes Vánoce tak budeme pořádně trénovat,“ uzavírá útočník a jednatel HC Olomouc v jedné osobě.

FOTO: Martin Pavlík