Mora doma vyzve Liberec. Podaří se Hanákům vybojovat první výhru v sezóně?

Jiří Horák, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Hanáci se ve čtvrtém zápase v sezóně představí na domácím ledě proti Bílým Tygrům z Liberce. Po třech prohrách mají stále na svém kontě nula bodů, takže se pokusí s Libercem prolomit špatný začátek sezóny a poprvé zvítězit. Zápas začíná v 18:00.

Do třetice všeho dobrého. Tohle přísloví ovšem u olomoucké Mory zatím, zdá se neplatí. Ani ve třetím zápase v sezóně totiž Mora nezvítězila a navíc obdržela neoblíbenou desítku. Hanáci udělají vše proto, aby se tentokráte povedlo. „Ve středu jsme tady byli asi do 6 do večera. Měli jsme osobní pohovory s trenéry, dlouhé rozbory u videa, říkali jsme si, kde jsme udělali v zápase s Plzní chyby, bylo to opravdu dlouhé ale bylo to potřeba. Věřím, že se to v pátek projeví," svěřil se Jiří Ondrušek.

Liberec je na tom o poznání lépe. Na svém kontě má 6 bodů za dvě výhry, ale na tu poslední se musel pořádně nadřít, když otáčel zápas až v posledních 15 minutách. Ondrušek ví, že je nečeká nic lehkého.„Liberec je hodně nepříjemný ve hře dopředu. Mají tam hodně zkušených hráčů, kteří v extralize už nějaký rok hrají. Chodí často do přečíslení, hodně zdvojují souboje. Musíme se na to pořádně připravit," dodal olomoucký obránce.

Moru trápí také hodně vyloučení, což proti týmu jako je Liberec není úplně optimální. Ondrušek ví, že to musí zlepšit. „Poslední zápasy hrajeme hodně v oslabení, což nám bere strašně moc sil. Někteří hráči nehrají, někteří tam zase chodí více, celé se to potom rozhodí," doplnil.

Ondrušek také věří v podporu domácích fanoušků a v potencionální lehčí výhodu, že po těch nepovedených zápasech nyní zastupují doma v prostředí, které znají. „Doufám, že nás poženou fanoušci. Důležitý bude začátek utkání, jak se nám povede. Pokusíme se vstřelit první gól, abychom se trošku uklidnili a psychicky na tom byli lépe."

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec chce zpátky na vrchol

Liberec po prohraném finále opustilo pár zvučných jmen. Jako největší ztráta se zřejmě jeví ukončení kariéry Jána Lašáka, který před dvěma lety dovedl Bílé Tygry až na pomyslný vrchol a patřil určitě k nejdůležitějším oporám mužstva. Jeho roli by měl nahradit nadějný Roman Will. Další citelnou ztrátou je bezesporu odchod Radima Šimka do NHL, který se pokusí probojovat do prvního týmu San Jose Sharks a zahrát se jmény jako Joe Thornton nebo Brent Burns. Pro odchod se rozhodla také stálice libereckých řad a rodák z Prostějova Ondřej Vitásek, který zamířil do švédského Örebro. Kapitánské céčko po Branku Radivojeviči, který odešel do rodného Trenčína, převzal Martin Ševc.

Do Liberce se naopak vrátil ze zámoří Ladislav Šmíd, který by měl zastát roli Radima Šimka a patřit k oporám zadních řad Tygrů. Dále se pak vrátila i dvě, pro liberecké fanoušky známá jména, a sice Milan Bartovič, který přišel ze Slovanu Bratislava a hrdina předloňského finále Martin Bakoš, který se vrací do Liberce z čínského Kunlunu. Ofenzivní řady ještě rozšířil mladý reprezentant Lukáš Jašek.

Liberec v prvním zápase bez inkasovaného gólu přetlačil doma Hradec Králové. Ve druhém zápase liberecká ofenzíva narazila na výborného litvínovského Petráska v brance, který si připsal první nulu v sezóně a Litvínov vyhrál díky němu 2:0. V úterním zápase hráli Tygři doma se Zlínem. Zápas se pro ně nevyvíjel moc dobře, když po brankách Žižky a Okála z první třetiny prohrávali 0:2. Zápas ale dokázali otočit v poslední třetině zásluhou branek Stránského, Bulíře a v poslední minutě rozhodl o vítězství domácích Dominik Lakatoš.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Filip Pešán
Kapitán: Martin Ševc
Hala (kapacita): Home Credit arena (7500)
Poslední utkání: Výhra 3:2 nad Zlínem

SOUPISKA Liberce
ZÁPASY Liberce
ZMĚNY V KÁDRU Liberce

V rámci utkání s Libercem se fanoušci můžou těšit hned na dvě novinky. Startuje Hokejová tombola 50:50, ve které máte šanci vyhrát 5 až 50 tisíc korun. Vychází také první číslo inovovaného bulletinu Kohoutí trefa. Těšit se v ní můžete na týmový plakát, Kohouty na dovolené, ale také na to, jak se v prvních desíti dnech vedlo Fanshopu. Přestávky utkání proti Bílým Tygrům pak vyplní soutěž na ledě o balíček věcí právě z Fanshopu HC Olomouc.