Mora hostí Třebíč, fanoušci mohou na hokej se slevou

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Sedmnáctým kolem pokračuje už tuto středu první hokejová liga. A HC Olomouc hraje doma, od 18 hodin přivítá v souboji o důležité body trápící se Horáckou Slavii Třebíč, kterou vede nové trenérské duo. Klub pro své příznivce připravil vstupenkovou akci. Fanoušci, kteří navštíví odpolední osmifinále Ondrášovka Cupu mezi Sigmou a Pískem (16:00), mohou na hokej jen za poloviční cenu.

Mora má nůž na krku. Vedení klubu už minulý týden stanovilo ultimátum, prvoligový tým měl ze tří následujících zápasů vybojovat šest bodů, jinak měly přijít razantní ozdravné kroky. Hanáci už stihli dva ze tří zápasů odehrát a dařilo se jim velmi rozdílně. Nejprve sice deklasovali Litoměřice 5:0, poté ovšem prohráli v Kadani 0:3. Osud týmu tak závisí na středečním souboji s Třebíčí.

Horáci zatím také nepředvádějí nijak oslnivé výkony. Po šestnácti kolech jim patří až třinácté místo tabulky, získat dokázali jen 16 bodů. Ani středeční výhra v Olomouci by jim posun na lepší pozici nezajistila, neboť dvanáctý Tábor má na svém kontě o čtyři bodíky více.

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčští dokázali v letošní sezóně vyhrát v základní hrací době jen tři zápasy. Aktuálně prožívají černou sérii, pětkrát za sebou odjížděli z ledu poraženi. Naposledy doma podlehli Písku 3:4 po samostatných nájezdech. “Pohoda teď v mužstvu není úplně ideální a než se z toho dostaneme, tak to bude chviličku trvat. Musíme se koncentrovat, když se budeme soustředit více na obranu, tak to bude určitě lepší,“ řekl pro web Třebíče po zápase obránce Martin Dudáš.

Vedení klubu z Vysočiny neponechalo špatné výsledky bez povšimnutí a po 15. kole odvolalo trenérskou dvojici. Romany Mejzlíka a Vondráčka nahradil dočasně trenér juniorů Kamil Pokorný. „Mužstvo má větší potenciál než to, co prozatím předvádělo,“ uvedl po odvolání trenérů třebíčský generální manažer Karel Čapek. Asistentem trenéra se pak stal bývalý třebíčský útočník Radek Novák.

Změny se neděly jen na postech trenérských, ale i hráčských. Do Třebíče zamířili v úterý dva noví gólmani, těmi jsou Pavel Francouz a Filip Šindelář. „Pavel Francouz u nás působil už loni a ukázal, že je velmi dobrým brankářem. Pavel za nás odchytá první utkání už ve středu v Olomouci,“ prozradil nový trenér Horáků Kamil Pokorný.

V Olomouci tak bude k vidění souboj dvou týmů, které se prozatím hledají. Mírným favoritem budou určitě domácí hráči, ale Třebíč nepřijede svou kůži prodat lacino. “Musíme v Olomouci hrát zodpovědnou obrannou hru, počkat si na šance, necpat se hned dopředu,“ prozradil taktiku třebíčský bek Martin Dudáš.

Z Písku na led

Středa 10. listopadu nabídne hned dva sportovní zážitky. Od 16 hodin se na Andrově stadionu rozehraje odveta osmifinále fotbalového Ondrášovka Cupu mezi Sigmou Olomouc a třetiligovým Pískem. Cena vstupenky na fotbalové střetnutí byla stanovena na 50 Kč. Hned po skončení fotbalového duelu se diváci budou moci přesunout na zimní stadion, kde od 18 hodin rozehraje utkání 17. kola první hokejové ligy domácí Mora s Horáckou Slavií Třebíč. Fanoušci, kteří se u pokladny zimního stadionu prokáží vstupenkou z fotbalového zápasu Sigma – Písek, dostanou na hokej slevu 50 %. Lístek tedy bude stát pouze 30 Kč.

Utkání mezi aktuálně devátou Olomoucí a třináctou Třebíčí startuje ve středu od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. Sledovat můžete tradiční on-line přenos, Mora vás ale potřebuje přímo na zimním stadionu. Přijďte fandit i vy. Utkání bude řídit trojice arbitrů Kalivoda – Kašík, Wesley.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Vyrůbalík, Janáček, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Zbořil, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Polodna, Záhorovský – Černý, Brančík, Řípa – Domin, Smejkal, Haluza. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

SK HS Třebíč: Štůrala – Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sedláček, Hrbáček, R. Kadela, Bulička, Sláma – Burian, Dolníček, E. Kadela – Hampl, Ostřížek, Okál – Laš, Nahodil, Obdržálek. Trenér: Kamil Pokorný.

Přestávkový program

I při utkání proti Třebíči bude připraven přestávkový program. Tentokrát si fanoušci zahrají oblíbený fotbálek na ledové ploše. Tři fandové Olomouce si to rozdají proti třem fandům Třebíče o druhé pauze v útočné třetině s fotbalovým míčem. Cenou pro vítěze budou dárky od Radegastu. V případě, že na utkání nebudou přítomni fanoušci hostů, utkají se proti sobě dvě trojice olomouckých příznivců.