Mora letí do Chomutova. Odvrátí druhý mečbol domácích?

oku
O L O M O U C - Netradičně už o den dříve cestují hokejisté olomoucké Mory k pátému utkání semifinále play-off do Chomutova. Hanáci v sérii prohrávají 1:3 a na severu Čech budou bojovat znovu o naději. Skončí Kohoutům sezóna, nebo si vynutí šesté klání, které by se hrálo v Olomouci? Důležitý duel startuje ve středu od 17:30 v nové pirátské aréně.

Olomoučtí se v nedělním klání přesvědčili, že Chomutov je hratelný soupeř. Teď ho ovšem musí porazit venku, což je v posledních letech velký problém. "Kdybychom nevěřili, tak by už byl konec. Jsme dobrá parta, věříme si a vletíme do toho. Nemáme už co ztratit," je přesvědčený útočník Matěj Pekr.

⇒ Piráti Chomutov

Poslední vítězství Mory na severu Čech je už hodně vousaté. Událo se 28. září 2008. A bylo to vůbec jediné vítězství Olomouce pod Krušnými horami v novodobé historii (od znovuobnovení hokeje v Olomouci v roce 2001). "Každá série jednou končí. Doufám, že tato skončí ve středu," nedělá si těžkou hlavu ze statistik Pekr. "Pojedeme za výhrou, nechceme ještě končit," dodává.

Svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka si mimojiné budou muset dáti pozor na disciplínu. Dvanáct dvouminutových trestů v prvních dvou zápasech semifinále, to není málo. "Ty dva předchozí zápasy u nich lehké samozřejmě nebyly. Hráli jsme hodně oslabení, musíme se s tím vypořádat a co nejméně faulovat. Musíme také zodpovědně bránit a vstřelit nějaký gól. Věřím, že ten středeční zápas urveme," doufá další útočník, Roman Rác.

V chomutovské aréně lze očekávat vysokou návštěvu, na poslední domácí klání Pirátů zamířilo přes čtyři a půl tisíce fandů. "Pojedeme tam hlavně skromně, pokusíme se uhrát dobrý výsledek a vrátit sérii ještě jednou do Olomouce. Stále žijeme, já tomu věřím," dává hanáckým fanouškům naději Rác.

Olomoučtí neponechávají nic náhodě a na místo dění vyrazí netradičně už o den dříve. Páté semifinále play-off startuje ve středu od 17:30 na zimním stadionu v Chomutově. Průběh utkání můžete na dálku sledovat v textovém on-line přenosu na serveru Onlajny.com.