Mora se na ledě Litvínova pokusí prolomit sérii proher

Kristýna Nováková
32. kolo extraligy zavede olomoucké hokejisty až do dalekého Litvínova. Místní Verva jede na vítězné vlně, která ji vynesla na sedmé místo tabulky. Kohouti by rádi prolomili sérii proher a začali nový rok vítězstvím. Bilance vzájemných zápasů obou soupeřů je 1:1, přičemž se zatím vždy radoval domácí tým. Utkání začíná na Zimním stadionu Ivana Hlinky od 17:30

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Vojtěch Tomeček

Olomoučtí hokejisté získali v posledních 5 zápasech jen dva body, a to za remízu v základní hrací době proti Chomutovu a Kometě. Minimálně bod byl blízko také proti Hradci Králové, nicméně vyrovnaný zápas na východě Čech rozhodl brankou v 50. minutě Paulovič. „Určitě těch pět zápasů mohlo být lepších, prohrát není nikdy nic dobrého. I když jsme nějaký bod vydolovali, tak je to málo,“ hodnotil útočník Vojtěch Tomeček.

Nutno však podotknout, že Kohouty v posledních zápasech sužuje také velká marodka. Právě čtyřiadvacetiletý forvard, který v létě přišel z Chomutova, se do sestavy Olomouce vrátil teprve nedávno. I proto do A-týmu v poslední době nakouklo několik juniorů. „Jsou to šikovní mladí kluci, mají všechno před sebou. Myslím, že se toho zhostili velmi dobře,“ chválil své mladší spoluhráče forvard s číslem 18.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

V pátek Kohouty čeká další důležitý zápas, a to sice na ledě litvínovských Chemiků. Vervě se v poslední době daří a pravidelné bodování ji vyneslo na sedmou příčku tabulky, těsně před Moru. „Venku je to vždycky těžké, ale věřím, že to tam zvládneme, že budeme hrát tu svoji hru a proměňovat šance a že získáme tři body,“ přemýšlel o nadcházejícím utkání Tomeček.

Hanáky čeká v následujících dnech nabitý program, po pátečním duelu v Litvínově hostí na vlastním ledě Spartu a v úterý jedou do Brna. V některém z těchto zápasů by se k týmu mohl připojit obránce Jakub Galvas, který před Vánoci odcestoval s juniorskou reprezentací na mistrovství světa v Kanadě. Český tým však v nočním čtvrtfinále nestačil na USA, a tak se předčasně vrací domů. „Bylo to na mě moc pozdě, ale viděl jsem ráno něco ze záznamu,“ prozradil Tomeček. „Fandil jsem, přál jsem to klukům, je škoda, že jim to nevyšlo.“

Z KABINY SOUPEŘE: Chemici směle stoupají vzhůru tabulkou

Chemici měli parádní vstup do sezóny a šest vítězství v řadě v prvních šesti utkáních je vyneslo na samotné čelo extraligové tabulky. Potom se však začali propadat dolů a v jednu chvíli dokonce vypadli z elitní desítky. V posledních kolech se však Vervě opět daří – ze sedmi prosincových zápasů si připsala solidních třináct bodů. Litvínov v tomto období podlehl pouze Mladé Boleslavi (5:2), Chomutovu (0:1) a Plzni, která žlutočerné hokejisty udolala na samostatné nájezdy. Tři body si naopak Chemici připsali proti Vítkovicím, Zlínu, Pardubicím a rok 2018 uzavřeli výhrou v Karlových Varech v poměru 2:3. Díky těmto výsledkům poskočili svěřenci trenéra Milana Razýma na sedmou příčku tabulky.

Nejproduktivnějším mužem Vervy je momentálně František Lukeš, kterému jeho 12 gólů a stejný počet asistencí vynesly desáté místo v rámci celé soutěže. Do první dvacítky extraligového kanadského bodování se vlezl také Jakub Petružálek, jemuž s 22 body (3+19) náleží 15. místo. Třetím nejproduktivnějším mužem týmu je pak Viktor Hübl (8+9). V brankovišti se Verva může spolehnout na Jaroslava Januse. Úspěšnost prešovského rodáka se momentálně zastavila na čísle 92,34 %, a to znamená čtvrtou příčku v tabulce všech gólmanů soutěže.

Poslední měsíce přinesly v kádru Vervy několik zajímavých změn. Na začátku prosince tým opustili norský obránce Daniel Sørvik a útočník Tomáš Matoušek. David Šesták a Ladislav Romančík pak mají vyřízené střídavé starty za Kladno. Naopak novými posilami týmu se stali útočníci Jan Kloz a Markus Korkiakovski, kteří přišli na střídavé starty z Litoměřič. Nejzvučnější posilou konce roku 2018 se však stal Lukáš Kašpar, jenž se do svého bývalého klubu vrátil z brněnské Komety. Na konci prosince pak Litvínov přivedl další zajímavé jméno, a to sice běloruského obránce Romama Graborenka, někdejšího hráče Kunlunu, Nižněkamsku a Dinama Minsk.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Milan Razým
Kapitán: Michal Trávníček
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6011)
Poslední utkání: Výhra 2:3 v Karlových Varech

SOUPISKA Litvínova