Mora se vrací na domácí led! Čeká ji Mladá Boleslav

Daniel Fekets
O L O M O U C - Po dvou venkovních zápasech se olomoučtí hokejisté znovu představí v plecharéně. Před reprezentační přestávkou změří síly s Mladou Boleslaví, se kterou zatím mají příhodnou vzájemnou bilanci. Duel 28. kola startuje v neděli 11. prosince v 17:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Kohouti teprve podruhé v ročníku prohráli dva zápasy za sebou. V neděli padli 3:5 v Litvínově a v rámci 27. kola nestačili na Plzeň 4:5, ačkoliv v zápase celkem třikrát vedli. „Chtěl bych pogratulovat soupeři k výhře. Připravovali jsme se na tento zápas, samozřejmě jsme věděli, co nás čeká. Snažili jsme se hrát co nejlépe do defenzívy s tím, že chceme využívat nějaké protiútoky, což se nám podařilo, několikrát jsme byli ve vedení. Bohužel musím říct, že Plzeň byla připravená, byla maximálně produktivní, což možná rozhodlo zápas. Nemůžeme říct, že jsme odehráli špatný zápas,“ zhodnotil duel asistent trenéra Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

Pozitivní předzápasovou zprávou bylo, že na ledě západočeského celku znovu naskočila do extraligového pelotonu hned trojice uzdravených útočníků. Zpět do hry se dostali Petr Strapáč, Lukáš Nahodil a Jakub Orsava, jenž se hned připomněl gólem. „Uzdravili se nám nějací hráči, ale oni se také potřebují trochu rozehrát. Musíme se z porážky oklepat a další zápas uhrát,“ burcuje kouč.

Kohouti odehráli s Mladou Boleslaví velmi vyrovnané zápasy. Ve druhém kole Středočechy porazili na domácím ledě 2:1 a o více než měsíc později je díky výbornému výkonu Jana Lukáše zdolali 3:2 po nájezdech.

Proti Mladé Boleslavi si nezahraje útočník Jan Káňa, který dostal dvouzápasovou stopku od disciplinární komise za incident při souboji v Plzni.

To nejdůležitější o soupeři

Loňský semifinalista prožil celkem povedený vstup do sezóny. Vyhrál ve čtyřech z prvních pěti zápasů a prezentoval se na oko velmi pohledným hokejem. Následně ale Mladá Boleslav začala střídat výhry s porážkami a postupem času se začala trápit v počtu vstřelených branek. Špatné období zažil středočeský celek mezi 21. říjnem a 4. listopadem, kdy prohrál šestkrát v řadě. Černou sérii zastavil až v Kladně v rámci 20. kola, kde svěřenci Ladislava Čiháka uspěli v prodloužení.

Výhra nad Rytíři mladoboleslavské hokejisty nakopla a rázem z toho byla šňůra pěti zápasů v řadě s minimálním ziskem jednoho bodu. Lauf ale Středočeši ztratili v posledních třech zápasech, ve kterých nastříleli jen jednu branku. Plzni podlehli 0:1, Třinci 0:3 a v minulém kole 1:2 pražské Spartě.

V průběhu ročníku se do Mladé Boleslavi vrátil obránce David Bernad výměnou za Matěje Stříteského, jenž zamířil do Karlových Varů. Den před zápasem s Morou opustil kádr Bruslařů švédský útočník Pontus Åberg, který neodolal nabídce švýcarského Rapperswilu. Loučí se s bilancí tří branek a deseti asistencí.

Produktivitu týmu táhne útočník Pavel Kousal, který zatím nastřádal devět branek a jedenáct asistencí. Sekundoval mu právě Åberg, a tak post druhého nejproduktivnějšího hráče Mladé Boleslavi momentálně přebírá kapitán Jan Stránský s dvanácti kanadskými body, třetí je Ondřej Najman. V brankovišti se Středočeši mohou pyšnit velmi vyrovnanou a hlavně kvalitní dvojicí. Více prostoru dostává Filip Novotný, avšak o chlup lepší procentuální úspěšnost zákroků má slovinský brankář Gašper Krošelj. Nejčastěji nasazovaným obráncem týmu je Martin Pláněk, jenž v průměru tráví na ledě 20 minut a 27 vteřin.

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Gašper Krošelj, Marek Stuchlík, Filip Novotný.

Obránci: Pavel Pýcha, Martin Pláněk, Radek Jeřábek, Alex Lintuniemi, David Bernad, David Štich, Adam Jánošík, Karel Křepelka.

Útočníci: Tomáš Fořt, Jan Stránský, Mário Lunter, Róbert Lantoši, David Šťastný, Matyáš Kantner, Jakub Kotala, Pavel Kousal, Martin Beránek, Maris Bičevskis, Jan Eberle, Ondřej Najman, Jan Půček, Vojtěch Polák, Michal Simon, Tomáš Šmerha, Jan Závora.

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Hala (kapacita): ŠKO-ENERGO Arena (4200)
Poslední utkání: Prohra 1:2 se Spartou

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – BK Mladá Boleslav

umístění v tabulce
72:60 – 46 bodů
skóre a body
53:56 – 36 bodů
Jan Káňa 23 b (9+14)
nejproduktivnější hráč