Mora si chce spravit chuť na Kladně

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká po prohře s Libercem zápas proti Kladnu. Ve 48. kole Tipsport extraligy si tak kohouti můžou spravit chuť a napravit nezdary z předešlých klání. Úvodní buly utkání padne v neděli 19. února v 17:20, duel bude vysílán stanicí ČT sport.

V posledním zápase se Mora utkala na domácím ledě s Libercem. Vyrovnaný boj ale nakonec skončil prohrou domácích v poměru 2:3. „Začali jsme dobře, vedli jsme 1:0, ale ten vyrovnávací gól nás trošku zbrzdil. Druhou třetinu jsme neodehráli dobře a to nás stálo zápas,“ zhodnotil hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Bojovnost předvedli kohouti v posledním dějství, kdy se nabídlo nejvíce šancí na dorovnání jednogólového manka. „Ve třetí třetině jsme podali skvělý výkon, vytvořili jsme si šance, které jsme bohužel neproměnili a ten gól nám prostě chyběl,“ pokračoval trenér s odkazem na vyhrocenou dvacetiminutovku.

V neděli na Olomouc čeká na svém domácím ledě Kladno. Předchozí vzájemné zápasy této sezóny dopadly vždy lépe pro domácí celky. Na Hané se radovali kohouti 3:0 a 6:2, u Středočechů ale padli na konci listopadu 2:5.

To nejdůležitější o soupeři

Kladno bude v následujících kolech bojovat o přežití. S 53 body je zatím předposledním týmem v hodnocení základní části, což znamená značné starosti, poněvadž barážový strašák pořád neodešel. Na Litvínov ztrácí pouhý bod, nicméně před posledními Českými Budějovicemi má právě jednobodový náskok.

Odlepit se od úplného dna se Rytířům povedlo v Plzni, kterou porazili přesvědčivě 3:0. Předchozí zápasy ale tak jednoznačné nebyly. Týmu se daří jako na houpačce a body z posledních deseti utkání vytěžil jen s Mladou Boleslaví, Litvínovem, Libercem a Plzní. Na výkonech se projevuje, že svěřenci Otakara Vejvody hrají o hodně.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s bilancí 13+28 Tomáš Plekanec. Bodově ho dohání nejlepší střelec Adam Kubík (16+14). Čerstvě jednapadesátiletý Jaromír Jágr pak v jednadvaceti utkáních posbíral 11 bodů (3+8). Nejvíc odchytaných minut mezi tyčemi má Landon Bow, nicméně lepší úspěšností zákroků se pyšní Adam Brízgala, jenž v rozhodujících bojích dostává před Bowem přednost.

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři: Landon Bow, Adam Brízgala, David Stahl.

Obránci: Jakub Babka, Oskars Cibulskis, Jake Dotchin, Martin Kehar, Ondřej Slováček, Kristaps Sotnieks, Jiří Ticháček, Václav Veber, Tomáš Voráček, Karel Klikorka.

Útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Adam Brodecki, Matyáš Filip, Miroslav Indrák, Jaromír Jágr, Jakub Klepiš, Adam Kubík, Antonín Melka, Albert Michnáč, Tomáš Plekanec, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Ladislav Zikmund, Ondřej Procházka, Patrik Machač, Vítězslav Brož.

Hlavní trenér: Otakar Vejvoda
Hala (kapacita): ČEZ STADION KLADNO (5 200)
Poslední utkání: Výhra 3:0 v Plzni