Mora startuje přípravu na novou sezónu, k týmu se připojí dvě posily ze slovenské extraligy

Klub
O L O M O U C – Není to dlouho, co se v olomoucké plecharéně odehrál poslední zápas sezóny 2014/15, a Kohouti už začínají se suchou přípravou na další extraligový ročník. Olomouc odstartuje přípravu jako již tradičně na umělém trávníku v areálu fotbalové Sigmy. Nový kouč Zdeněk Venera bude mít k dispozici čtveřici posil. Po Valentovi se Zemanem se k týmu připojí také útočníci Petr Kafka a Tomáš Török.

V pondělí 11. května se nový trenér olomoucké Mory Zdeněk Venera poprvé chopí pomyslné taktovky a jeho noví svěřenci budou hltat jeho pokyny. Olomoučtí sice začnou suchou přípravu pod dohledem nového kouče, místo však zůstává stejné – umělý trávník naproti plaveckému stadionu.

Nástupce Petra Fialy může počítat s tím, že budou přítomny i nové posily týmu. Kromě již dříve oznámených hráčů Tomáše Valenty a Adama Zemana přivítají Hanáci ve svém kádru další dvě nové tváře. Jsou jimi útočníci Petr Kafka a Tomáš Török.

Petr Kafka, útočník, 25 let

Kafka je sparťanským odchovancem, který v minulé sezóně zazářil ve slovenské Tipsport extralize, a to v dresu Bánské Bystrice. Pětadvacetiletý útočník zaznamenal v 54 zápasech základní části stejný počet bodů za 29 branek a 25 asistencí. V celkové produktivitě skončil na čtvrtém místě, na první místo ztratil devět bodů. V play-off pak 13 body pomohl svému celku až do finále, tam ale Bánská Bystrica nestačila na Košice.

Petr Kafka strávil v Bánské Bystrici i předminulou sezónu, rok předtím zase došel s Mladou Boleslaví až do baráže o extraligu. Českou extraligu okusil za svou mateřskou Spartu, výraznější příležitost pak dostal v ročníku 2011/12, když hrál za kladenské Rytíře. Momentální statistika Petra Kafky v české nejvyšší soutěži činí 129 zápasů a 18 zaznamenaných bodů (11+7).

Kompletní statistiky v kariéře Petra Kafky naleznete zde.

Tomáš Török, útočník, 19 let

Dalším přírůstkem do týmu Kohoutů je slovenský mladíček Tomáš Török, který už se stihl seznámit s českým hokejem, avšak ne s nejvyšší soutěží. Odchovanec Martina absolvoval již dvě štace v mládežnických kategoriích pražské Slavie. Tři desítky zápasů letos odehrál za juniorku sešívaných, pro zbytek sezóny se však přesunul zpět do svého mateřského klubu, kde si pak v podobě deseti duelů poprvé v kariéře vyzkoušel i seniorský hokej.

Bývalý mládežnický reprezentant Slovenska má také zkušenost se zámořským hokejem. Konkrétně v ligovém ročníku 2012/13 vystřídal hned ve tři celky – Sherbrooke Phoenix (QMJHL), Drummondville Voltigeurs (QMJHL) a Sioux City Musketeers (USHL). Tomáš Török je synem Jaroslava Töröka, který si mimo jiné zahrál za národní tým Slovenska na olympijských hrách v Salt Lake City roku 2002.

Kompletní statistiky v kariéře Tomáše Töröka naleznete zde.

FOTO (zdroj): www.hokej.sk, www.teraz.sk