Mora změří síly s loňským finalistou! Zastaví kohouti rozjeté Bílé Tygry?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Tři vítězství v řadě na ledě soupeře, sedm porážek v řadě na ledě vlastním. Taková je bilance kohoutů z poslední doby. Zatímco venku zdá se černá série skončila, v plecharéně na zlom ještě stále čeká. Před Hanáky je však obrovská výzva v podobě rozjetého Liberce, který se bude snažit dosáhnout na sedmé vítězství v řadě. Bude tato výzva právě tím impulzem, který Mora potřebuje, aby opět slavila vítězství doma? Začínáme v neděli 24. listopadu od 17 hodin!

V pátečním utkání na ledě Plzně Hanáci dokázali zlikvidovat všechny střelce soupeře a díky třem přesným trefám si odvezli z Čech vítězství 3:0! „Je úžasné, že jsme odvezli tři body. Honza (Jan Lukáš) vychytal nulu, chytal parádně. Odehráli jsme dobrý zápas. Ubránili jsme Gulaše, který je momentálně nejlepší hráč v extralize. Bylo tam vidět to srdíčko,“ pochvaloval si Lukáš Nahodil, jenž vítězství pečetil gólem do odkryté branky.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Navzdory venkovní sérii tří vítězství v řadě však Mora tápe na domácím ledě. O tom, že by se teď Hanákům hrálo venku lehčeji než doma, však olomoucký forward pochybuje. „Nemyslím si to. Ale třeba proti tomu Kladnu se stane, že nám tam padnou nějaké dvě šmudly a pak se trápíme a je to od nás takové těžkopádné. Samozřejmě chceme vždycky do zápasu vstoupit tak, abychom ho vyhráli, a to se teď nedaří. Doufám, že proti Liberci to zlomíme,“ nepřestával věřit hráč s devatenáctkou na zádech.

A právě Liberec je příštím soupeřem kohoutů. Tým z Podještědí je tradičním účastníkem extraligy a pro olomoucké hokejisty je tak jeho herní styl dobře známý. „Vždycky hráli svůj hokej. Hráli technicky, hodně si nahrávali… mají tam na to ty útočníky. My to musíme ubojovat naší bojovností a naší sílou,“ uzavřel Lukáš Nahodil.

To nejdůležitější o soupeři:

Liberec si podobně jako kohouti prošel v říjnu černou sérií, která začala jen o utkání později, než kam se datuje poslední vzájemný zápas obou týmů. Na rozdíl od té olomoucké se ale liberecká série proher zastavila na čísle pět a Bílí Tygři ji ještě před koncem měsíce zvrátili, aby ji nahradili šestizápasovou sérií výher. V plecharéně tak budou usilovat už o sedmé vítězství v řadě.

Letošní první vzájemné utkání vyznělo ve prospěch Liberce, který na svém ledě zvítězil 2:0. Loňská bilance obou týmů však byla velmi vyrovnaná a oba týmy si odnesly po šesti bodech. Více se přitom dařilo týmu, který byl v zápase domácí. Ze soupeřova ledu si Olomouc i Liberec odnesli pouze bod.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500 diváků)
Poslední utkání: Vítězství nad Kladnem 2:1

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Bílí Tygři Liberec
25 (10.) Body (umístění) 37 (4.)
Zbyněk Irgl (9+6) Nejproduktivnější hráč Michal Birner (10+12)
Zbyněk Irgl (9) Nejlepší střelec Michal Birner (10)
Jan Lukáš (91,67%)
Branislav Konrád (90,88%)