Možná nám doma chybí fanoušci, kteří nás hnali dopředu, přemýšlel Vilém Burian

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Po pátečním vítězném utkání v Třinci Hanáci doufali, že se svezou na vítězné vlně a dají si předčasný vánoční dáreček. To se však nepovedlo, tři body si z plecharény odváží Liberec, Olomouc navíc vyšla naprázdno i gólově. Příčiny nezdaru hledal útočník Vilém Burian.

Hanáci do zápasu vstoupili nabuzeni výhru v Třinci, úvod utkání se jim ale vůbec nepovedl. Hned ve 3. minutě sice dostali k dispozici přesilovou hru, jenže v ní inkasovali. Liberec pak přidal další branku ve druhé třetině a z Olomouce si tak veze vánoční dáreček v podobě 3 bodů. „Nehodnotí se to úplně lehce. Chtěli jsme začít jinak, chtěli jsme určitě začít naším gólem. Dostat se do tlaku. Bohužel jsme dostali gól my. Ta první třetina nebyla optimální. Snažili jsme se to zvednout, ale bez gólu se vyhrává těžko,“ pokrčil smutně rameny Vilém Burian. „Potřebujeme mít lepší koncovku, větší klid na holi a lépe naložit s našimi šancemi.“

⇒ Útočník Vilém Burian

Hanáci bojovali do posledních minut, v závěru zápasu odvolali Branislava Konráda, ale ani to nevedlo alespoň ke snížení. „Samozřejmě jsme nic nevzdávali, chtěli jsme do poslední minuty bojovat o kontaktní gól, ale nepodařilo se,“ řekl křídelník první olomoucké lajny a při absenci Martina Vyrůbalíka zároveň kapitán týmu.

Liberec, který se po sérii 5 proher zase začíná dostávat na koně (minulý zápas vyhrál proti Karlovým Varům 7:3), v Olomouci předvedl sympatický výkon. „Nehráli vůbec špatně,“ souhlasil Burian. „Dobře se pohybovali, byli dobří v osobních soubojích. Od nás to nebylo optimální, představovali bychom si lepší výkon. Máme na čem pracovat. Doma se nám moc nedaří, tak to chceme zlomit,“ narážel útočník na fakt, že Hanáci letos v plecharéně vyhráli jen 4 zápasy. „Možná nám chybí lidi, kteří nás hnali dopředu,“ přemýšlel. „Snad co nejdříve prolomíme tu střeleckou mizérii a bude to lepší,“ věří hráč s číslem 24 na zádech v lepší zítřky.

V pátek Hanáci vyhráli 0:1 v Třinci - jako vůbec první tým tak letos z WERK Arény přivezli všechny 3 body. Vítěznou vlnu ale do pondělního zápasu nepřenesli. „Byl to náročný zápas, který jsme zvládli, to nás ale mělo nakopnout a všichni jsme na to chtěli navázat a udělat si hezké Vánoce. Chtěli jsme před nimi vyhrát ten poslední domácí zápas, skutečnost byla ale jiná. Nebylo to ono, něco nám chybělo a celý zápas jsme tahali za kratší konec,“ řekl Burian.

„Ze začátku se nedařilo, výsledky byly špatné, chtěli jsme hru zjednodušit a výsledky se dostavily,“ poukázal na to, že Kohouti už letos jednu menší krizi zažili a dokázali se z ní otřepat. „Teď je to nahoru dolů. Doufám, že hlavně zlepšíme koncovku. Tam nás tlačí bota, na jeden gól moc zápasů vyhrávat nebudeme.“