Mrzelo by mě, kdyby kvůli neúspěšnému trestnému střílení byl kříž, přiznal Radim Kucharczyk

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Mora po těsném neúspěchu v Liberci naplno bodovala v úterý doma, kde porazila Mladou Boleslav 3:0. U všech tří branek Kohoutů byl Radim Kucharczyk, který k jedné asistenci přidal i dva góly ze samostatných nájezdů. Hanáky při zápase povzbuzovalo více jak čtyři tisíce sedm set fanoušků. „Kulisa byla výborná. Ještě bych si přál, aby se stadion vyprodal,“ vyslovil Kucharczyk svou naději.

Olomoučtí hokejisté po zápase s Mladou Boleslaví mohli slavit svou první barážovou výhru, Středočechy totiž přehráli 3:0. Hanáci ale dlouho vedli jen o jednu branku, což se vzhledem k jejich neproměněným vyloženým šancím zdálo býti hodně ošidné. Nakonec ale dokázali přidat pojišťující trefy.

⇒ Útočník Radim Kucharczyk se stal hvězdou zápasu. Byl u všech tří gólů Mory, z nichž dva sám vsítil.

„Když se nám podaří dát gól, chceme hrát poctivě odzadu. Takové zápasy budou v baráži asi pořád, vyhrávat se bude o gól nebo o dva, maximálně o tři,“ myslí si Radim Kucharczyk, který se v utkání prezentoval dvěma brankami ze samostatných nájezdů. O hattrick připravilo zkušeného útočníka neproměněné trestné střílení na začátku druhé třetiny.

„Střílím mezi nohy celkem často. Věděl jsem ale, že na to gólman při trestném střílení čekal, asi mu o tom někdo řekl. Zakončil jsem tedy jinak, avšak brankář si na to počkal. Při trestném střílení je spíše výhoda na straně gólmana, který vás může dostat tam, kam chce, zatímco při hře je to pod tlakem beka jiné,“ prozradil tříbodový hrdina střetnutí. „Mrzelo by mě ale, kdyby kvůli neúspěšnému trestnému střílení byl kříž,“ dodal.

Hanáky proti Bruslařskému klubu popohánělo přes čtyři tisíce sedm set olomouckých fanoušků, kteří vytvářeli skvělou hokejovou atmosféru.

„Kulisa byla výborná. Ještě bych si přál, aby se stadion vyprodal. Ne že bych se díval vpravo vlevo, pět set až osm set míst však bylo volných. Snad bude ale vyprodáno na Liberec,“ doufá Kucharczyk.

Z prvních dvou zápasů baráže vybojovali Kohouti tři body, mohli jich však mít i více. V Liberci sahali po prodloužení, které jim ale nakonec uteklo. „Se zápasem s Mladou Boleslaví spokojeni jsme, v Liberci jsme však bod nebo dva mohli udělat. Inkasovali jsme ale pitomé góly,“ mrzelo třiatřicetiletého hokejistu.

⇒ BK Mladá Boleslav

Mora zatím předváděla v boji o extraligu parádní výkony, v nichž chce pokračovat i nadále. Její chuť po nejvyšší hokejové soutěži je velká, nicméně Kohouti se raději drží při zemi. „Odhodlání v mužstvu je hodně velké, ale já bych o tom nechtěl moc mluvit, abych to raději ještě nezakřikl,“ držel se Kucharczyk raději zpátky.

Do baráže postoupila Olomouc jako druhý tým první ligy. Tato pozice se zdá býti výhodnou, neboť Hanáci díky ní získali svůdnější rozlosování.

„Kouč už nám to také říkal, že pro tým je lepší hrát střídavě doma a venku. Přece jen na takový systém jsme si zvykli v základní části. Zdá se to tedy býti výhodou,“ tvrdil forvard s tři sta dvaceti extraligovými starty.

FOTO: Zdeněk Polák, Michaela Valsová