Musíme bojovat, střílet a věřit, že to tam padne, burcoval Tomeček

Martin Vavruša, Lukáš Chuchválek
M L A D Á B O L E S L A V – V úterním kole na ledě Mladé Boleslavi kohouti vstoupili do utkání skvěle a hned ve druhé minutě se ujali vedení. Na vítězství to ale nestačilo, neboť Vojtěch Tomeček zůstal jediným olomouckým hráčem, který se v zápase dokázal prosadit. „Takový gól ani netěší, protože jsme prohráli. Kdyby se vyhrálo, tak by to bylo něco jiného, ale prohrálo se, a tak se maká dál,“ odtušil olomoucký útočník.

Olomouc v patnáctém kole Tipsport extraligy zavítala na led Mladé Boleslavi, kde se jí sice podařilo otevřít skóre, nakonec však domácímu týmu podlehla vysoko 1:5. „Pocity po zápase nejsou dobré. Každý zápas chceme urvat body. Něco nám k tomu ale chybí a budeme se snažit, abychom to zlepšili,“ prohlásil po závěrečné siréně Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Právě hráč s číslem 18 na zádech byl tím, kdo se postaral o úvodní trefu zápasu, po dalším průběhu mu ale radost z gólu poněkud zhořkla. „Takový gól ani netěší, protože jsme prohráli. Kdyby se vyhrálo, tak by to bylo něco jiného, ale prohrálo se, a tak se maká dál,“ vysvětlil Tomeček.

Prohra ve ŠKOENERGO Aréně opět poněkud zhoršila bilanci olomouckých hokejistů, kteří za celý říjen získali pouze čtyři body. „Vytváříme si šance, ale chce to zjednodušit hru a víc se tlačit do té branky. Chtělo by to i nějaké to štěstí ať nám tam padnou nějaké góly. Musíme střílet, bojovat a věřit, že to tam padne a že se nám to otočí,“ hledal cestu ven olomoucký útočník.

Že by kohoutům chyběla snaha jít si za gólem nebo motivace, to karlovarský rodák rázně odmítl. „Chceme samozřejmě dávat góly. Každý chce. Abychom vyhrávali, tak tomu musíme jít naproti. Každý zápas bojujeme, chceme sbírat body a vyhrávat,“ uzavřel Vojtěch Tomeček.