Musíme jít do každého utkání s tím, že chceme vyhrát, říká před nadstavbou Jiří Krátký

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Základní části extraligy starších dorostenců je minulostí. Kohouti v posledních dvou kolech nejprve doma vyzvali Kometu, které však v gólové přestřelce podlehli, pak si ale chuť spravili vítězstvím nad Warriorem. K tomu přispěl gólem a asistencí i Jiří Krátký. Olomoucký útočník už vyhlíží nadstavbová utkání a dobře si uvědomuje, že Kohouty nečeká nic jednoduchého. Starší dorostenci mají ale jediný cíl - postoupit do play-off.

V posledním domácím utkání základní části přivítali starší dorostenci na vlastním ledě Kometu. Kohouti sice proti Brnu dobře začali, jihomoravský tým ale dokázal vývoj zápasu otočit a přes to, že Hanáci utkání ještě zdramatizovali, dojít si pro tři body. „Dostali jsme dva góly v krátké době. Snažili jsme se dotahovat, ale pak nám znovu odskočili na rozdíl dvou branek a už jsme nezvládli srovnat,“ mrzelo Jiřího Krátkého.

Zatímco v přípravě se Kohoutům proti Brnu dařilo, během základní části byla Kometa nad jejich síly. „Většinou jsme si nepohlídali jejich silnou lajnu, která nám dala snad 90 % gólů. Myslím, že nás trápí hlavně neproměňování šancí. Těch jsme promarnili opravdu hodně,“ přiznal.

V posledním zápase základní části, tentokrát na ledě Warrioru, se na gól čekalo až do druhé třetiny, kdy pak padl jeden do každé branky. Kohouti ale ve třetí dvacetiminutovce strhli vítězství na svou stranu dvěma góly a základní část ukončili výhrou. „Myslím, že jsme se nenechali vyprovokovat a poctivou hrou jsme soupeře přehráli. Jen škoda, že jsme nedali více gólů,“ řekl sedmnáctiletý hokejista.

Olomouckého útočníka donedávna trápilo zranění, v utkání proti Warrioru si však připsal gól i asistenci, a pomohl tak týmu k další výhře. Přesto zůstal sebekritický. „Po zranění jsem se cítil dobře. Ze začátku to bylo těžší, ale postupně jsem se do toho dostal. Se svým výkonem ale moc spokojený nejsem. Byla to práce celé pětky. Měl jsem štěstí, že se to ke mně odrazilo,“ tvrdil skromně.

Kohouti odehráli během základní části velmi povedená utkání, těšit je mohly především dva poslední zápasy se Salcburkem, kdy byli rakouskému výběru více než vyrovnaným soupeřem, na postup do nadstavbové skupiny „A“ to ale nestačilo. „Na jednu stranu jsme odehráli velice dobré zápasy. Sebrali jsme Salcburku jako jediní bod a chybělo asi devadesát sekund, abychom brali tři body. Naopak jsme ale nepostoupili do horní skupiny, takže jsou pocity smíšené,“ prozradil forvard nosící na dresu číslo sedm.

Teď už se starší dorostenci soustředí na nadstavbovou část, která může být jedním z klíčů k vyřazovacím bojům. Olomouc se však z velké části setká s týmy, se kterými ještě nehrála, konkrétně Mladou Boleslaví, Chomutovem, Litvínovem, Letňany, Žďárem nad Sázavou, Havlíčkovým Brodem, Třincem, Vsetínem, Havířovem a soupeřem ze stejné skupiny, Warriorem. „Jdeme do toho s tím, že bychom chtěli uhrát co nejlepší výsledky a postoupit do play-off. Těžko říct, který soupeř bude nejtěžší.. Musíme jít do každého utkání s tím, že chceme vyhrát,“ burcoval.

Kohouti si uvědomují, že do začátku nadstavby, kterou od posledního utkání základní části dělí pouhý týden, musí ještě na některých věcech zapracovat. „Myslím, že hlavní slabinou bylo neproměňování šancí, takže musíme zapracovat na koncovce a na přesilovkách, které nás zatím trápí,“ dodal Jiří Krátký.