Musíme se tlačit do brány a více střílet, burcuje kapitán juniorky Jan Kučera před Zlínem

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Poslední zápas se olomoucké juniorce moc nevyvedl. V Mladé Boleslavi podlehla domácím 1:6 a domů tak přijela bez zisku bodů. K prohranému klání se vyjádřil kapitán týmu JAN KUČERA.

Kohouti do zápasu vstoupili slušně. V první třetině herně dominovali a vstřelili také první branku utkání, jejíž autorem byl Matyáš Fasner. „Je třeba říct, že se zápas zlomil ve druhé třetině. Pár šancí tam od nás bylo, i náznaky, že bychom soupeře zatlačili v pásmu. Ale chybí nám jakási chuť skórovat. Ta touha po tom ten gól dát a rvát se o něj. Když se pak hra otočila, tak v bránění máme určité rezervy a bohužel nepochopitelné. Je složité, když máme v obranném pásmu jasný systém a v zápase poté lítáme tam, kam nás nohy vezou. Do toho máme jasný vzkaz od trenérů, hlídat si volného hráče v předbrankovém prostoru a přesně z tohoto pak bohužel dostáváme góly,“ zhodnotil průběh utkání Jan Kučera.

„Myslím si, že je to hlavně o zacházení s pukem. Bylo vidět, že Boleslav jej držela na hokejkách a v rychlosti hrála až extrémně kombinační hokej. To naopak my jsme se za pukem jen honili a nějaká výraznější kombinace nám schází,“ reagoval osmnáctiletý útočník na góly domácích.

Předchozí zápas s Pardubicemi nabídl mnohem více gólových situací, nakonec se ale Hanáci mohli radovat pouze z jednoho bodu. „Myslím si, že to byl úplně rozdílný zápas. Jak už výsledkově, tak i průběhem. S Pardubicemi za mě rozhodly speciální týmy. Bylo velké množství přesilových her na obou stranách. My z toho vytěžili minimum. Pardubice naopak rozhodly zápas.“

Po vyhraných utkáních se Spartou, Plzní a Hradcem Králové, kdy Olomoučtí porazili nejen těžké soupeře, ale také úřadující mistry, přišly dvě prohry v řadě. „Možná to je uspokojením, možná rychlým vedením s Pardubicemi, nevím. V podstatě jsme chtěli hrát stejný hokej. Ještě k tomu byly Pardubice z těchto čtyř týmů nejhratelnější, tudíž to štve o to víc,“ navázal Jan Kučera na otázku, co se od minula změnilo.

„V těch zmíněných zápasech nás perfektně podržel gólman a chyby tam bohužel také byly. Ale potřebujeme, aby si každý hráč vzal k srdci, že na prvním místě je bránění,“ uvědomuje si Kučera. „Když budeme dobře bránit, budeme hrát s pukem a s ním poté něco vymyslíme, budeme s ním lépe hospodařit, jedině tak můžeme pomyslet na úspěch.“ To je podle mladého hráče ideální klíč k dobré hře do dalších kol a k navázání na již zmíněné vyhrané souboje.

V sobotu 8. října čeká svěřence Karla Berana domácí klání se Zlínem, který herně příliš nevyhovuje žádné kategorii Olomouce. „Asi se nebudeme dívat, jestli nám vyhovuje nebo ne. Jdeme do toho jako do každého zápasu. A jestli se nám obzvlášť proti Zlínu nedaří? No tak se musíme o to víc snažit tlačit do brány a vysílat na brankáře větší počet střel, než tomu bylo doposud,“ sdělil juniorský kapitán plán týmu na následující zápas. „Mají tam šikovné hráče, o kterých víme a na ty si dáme pozor. V přípravě jsem proti nim nehrál, ale pokud si dobře pamatuji, tak to byl vždy hodně fyzicky hrající tým. My na ně tedy musíme úplně stejně, nejlépe 2x víc,“ dodal rodák ze Šumperka, na co si u soupeře dát pozor.

Bodový rozdíl v tabulce zatím není tak velký, Olomouc se ale i přes to stále drží na spodních příčkách. „Jsme v tabulce dole. To asi není nic na chválení. Ale já věřím, že se to dá dohromady. Některé zápasy vyjdou, některé ne, tak to v hokeji bývá. Hlavní ale musí zůstat víra ve vítězství a soudržnost našeho týmu. Jak jeden nebude věřit druhému, tak budeme přesně tam, kde jsme teď,“ uzavřel Jan Kučera.