Musíme stát nohama na zemi, velí po výhře Aleš Jergl

Jan Meichsner, Kristýna Nováková
O L O M O U C – Strhující bitvu, emoce, krásné góly, to vše nabídl třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Plzní. Na jejím konci se radovali domácí hokejisté, kteří od začátku až do úplného konce zápasu hráli svou hru a soupeře zvládali v mnoha fázích zápasu přehrát. Výsledkem celého hanáckého snažení byl gól Aleše Jergla ze 78. minuty, který pro Kohouty zařídil obrat a druhou výhru v sérii.

Hanáci v zápase vedli už po 51 vteřinách, kdy se gólově prosadil Jakub Galvas. Na jeho trefu dokázal ve druhé třetině navázat šťastným gólem Petr Strapáč ve vlastním oslabení. Škodovka však dokázal srovnat a šlo se na prodloužení. Na jeho konci pak rozhodl svým perfektním zásahem Aleš Jergl. „Zkusil jsem puk hodit na bránu, ani jsem pořádně nemířil. Ostříž vezl puk a za sebou měl dva hráče. Já jel za ním a křičel na něj ať jede a zároveň jel za ním a říkal si, jestli se ke mně puk třeba neodrazí,“ popisoval svou trefu hráč s číslem 26 na zádech. Jak však dodává střelec vítězné branky, prodloužení už byla opravdová loterie a oba týmy mohly rozhodnout. „Plzeň v prodloužení tlačila, měla asi i víc šancí. My jsme to ale dokázali naší hrou ubránit, a i my jsme měli dost šancí. Jen byl rozdíl, že se nám ten gól nakonec vstřelit podařilo,“ popisoval Jergl.

⇒ Útočník Aleš Jergl

Olomoucký kanonýr Aleš Jergl mohl rozhodnout už mnohem dříve, nastřelil však podobně jako Miroslav Holec pouze tyč. „U mojí první šance v prodloužení výborně clonil Honza Knotek, ale bohužel jsem trefil jen tyč. Je super, že jsem si to potom vynahradil. Jsem rád, že se mi to podařilo rozhodnout, a že vedeme v sérii 2:1,“ zářil mladý útočník. Kohoutí kabina však ví, že je potřeba zachovat čistou hlavu a nelétat v oblacích. „Teď ještě vůbec nemyslíme nějak moc dopředu. Je potřeba jít zápas od zápasu. Naše výkony jdou postupně nahoru a zlepšujeme se. V prvním utkání se nám to vůbec nepovedlo, ve druhém už jsme hráli víc naši hru, kterou jsme se chtěli prezentovat. tentokrát už se nám dařilo hrát tak, jak jsme chtěli, a to od začátku,“ kvitoval Jergl.

„Každá výhra dostane náš tým na koně. Musíme ale stát pořád nohama pevně na zemi, pořád není nic rozhodnuté a máme před sebou ještě ostatní zápasy,“ varuje člen olomoucké elitní formace.

Další zápas čeká Hanáky již dnes a pro diváky je připraven opět velmi zajímavý doprovodný program. Ten bude v režii společnosti Bohemia Chips! Díky ní si budete moct vyzkoušet být #vjednomdresu a vyhrát třeba účast na pozápasových ohlasech. Buďte u toho s námi. Startujeme v 17 hodin.