Musíme začít od podlahy, od maličkostí, velel po zápase v Plzni Tomáš Dujsík

Martin Vavruša, Dominik Rejthar
P L Z E Ň – V novém ročníku Tipsport extraligy Kohouti stále ještě čekají na první úspěch. V dosud posledním utkání inkasovali od Plzně desetkrát a sami se nedokázali střelecky prosadit. Na konci utkání se pokoušel najít vhodná slova Tomáš Dujsík. „Ostuda. Nevím, co víc bych k tomu řekl,“ byla jeho první slova po zápase.

Kohouti s Plzní poprvé inkasovali poměrně rychle, po chybě v obranném pásmu střílel plzeňský útočník prakticky do prázdné branky. „Začátek u nás nebyl dobrý a těžko se to hodnotí. Plzeň se dostala na koně nebo spíš my jsme ji na toho koně vysadili, a pak, i když si myslím, že jsme se snažili, tak to zkrátka padalo do naší branky. Hlavně jsme dělali chyby, hrubky vepředu i vzadu a kupilo se to. Nejradši bych na to zapomněl,“ smutnil po nepovedeném zápase Tomáš Dujsík.

S postupem času branky přicházely stále častěji, ve třetí třetině Kohouti inkasovali dokonce pětkrát. V nedostatku motivace však Dujsík problém neviděl. „I když už bylo to skóre špatné, chtěli jsme tak i tak nějak to ubojovat do konce. Udržet si nějakou čest nebo hrdost. Ale stalo se, co jsme nechtěli, dostávali jsme další a další góly. Těžko se o tom mluví,“ řekl olomoucký obránce.

Nyní bude podle něj důležité nenechat se nepovedeným zápasem rozhodit. „Musíme to prostě hodit za hlavu a soustředit se na další utkání, která musíme odehrát úplně jinak,“ radil hráč, který v uplynulé sezóně hájil barvy Karlových Varů.

Po třech odehraných zápasech tak Kohouti stále zůstávají na děleném třináctém místě s královéhradeckým Mountfieldem. Oba týmy stále ještě čekají na první body. „Musíme začít od podlahy, úplně od maličkostí. Tvrdě pracovat, hrát do těla a blokovat střely. Od toho se musíme odrazit a zvednout se,“ hledal cestu Tomáš Dujsík.