Můžeme se od tohoto odrazit, říká o výhře nad Zlínem David Ostřížek

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Hlavním strůjcem pátečního úspěchu Olomouce byl devětadvacetiletý útočník David Ostřížek. Ten se nejprve uvedl do gólového zápisu utkání vyrovnávacím gólem na 1:1 a necelou minutu a půl před koncem základní hrací doby si na pažbu připsal další křížek. Hanáci tak dokázali otočit nepříznivý stav utkání a ze Zlína si po zásluze odvezli 3 body.

Podobně jako minulý týden proti Mladé Boleslavi, i utkání se Zlínem museli Hanáci dotahovat. Na konci první třetiny se totiž prosadila nová akvizice zlínských Beranů Roman Szturc. Začátek druhé třetiny pak Olomouci zkomplikovala její nedisciplinovanost. „Měli jsme tam tři fauly po sobě a těžko se z toho dostává, když jste prvních sedm minut třetiny v oslabení,“ pokyvoval hlavu David Ostřížek. Právě vytáhlý útočník byl tím, kdo otevřel skóre na straně bíločervených.

⇒ Útočník David Ostřížek

„Já myslím, že jsem trefil toho beka, co byl přede mnou, a od toho se to odrazilo. Ale jsem samozřejmě rád,“ komentoval svou trefu křídelník prvního útoku Kohoutů. Po něm se v druhé třetině prosadil ještě Jiří Ondrušek, a na koni byli rázem hosté. Ostřížek ještě ve třetím dějství přidal svou druhou trefu v zápase a v posledních vteřinách pak na konečných 1:4 pečetil Lukáš Klimek.

Čtyři góly na hřišti soupeře jsou pro tým určitě skvělá vizitka, to si ostatně uvědomuje také opora Hanáků. „Každý rok bojujeme s koncovkou, když dáme dva góly za zápas, tak jsme šťastní jako blechy. Dnešní zápas je tedy i v tomto pozitivní.“ Druhým dechem však frýdeckomístecký rodák dodává, že je na čem pracovat. „Odevzdávali jsme hrozné množství puků úplně zadarmo, kdy jsme je nastřelovali nebo jsme jim přihrávali velké množství puků, kdy si to ťukli do jízdy a z toho to pramenilo. Na to se bohužel nedá moc reagovat a nejde ani být tím třetím dozadu – i tak je dva kroky za nimi. Dá se to ovlivnit tím, že jim nebudeme dávat puky zadarmo.“

Začátek sezóny hodnotí hráč s číslem 44 i přes několik výhrad kladně. „Ve Vítkovicích jsme vyhráli se štěstím, s Boleslaví jsme měli smůlu, myslím, že s nimi jsme měli vyhrát. Výsledky zatím hodnotíme kladně, ale se hrou jsme nebyli úplně spokojeni. Co se zápasu se Zlínem týče, jsme rádi za vítězství, ale máme co zlepšovat. Hlavně ve hře dozadu.“

Zápasy proti Beranům jsou pro Ostřížka trochu speciální, v sezóně 2016/2017 v jejich týmu totiž působil. Na své angažmá má přitom jen dobré vzpomínky. „Rád na to vzpomínám. Ta předchozí sezóna z mé strany nebyla dobrá. Hodil jsem to za hlavu, abych ve Zlíně mohl plnit úkoly, které jsem měl. Od toho jsem se mohl odrazit a šel nahoru,“ usmíval se. „Získal jsem i spoustu kamarádů, do teď se potkáváme. Já tuto štaci beru pozitivně. Na Zlín budu určitě rád vzpomínat,“ dodal.

Teď se však společně s celým týmem musí soustředit na nadcházející zápasy – a že jich bude pořádná nálož. „Během 10 dnů hrajeme, myslím, 6 zápasů. Moc se uklidňovat nemůžeme a musíme se dívat na další zápasy. Půjde to rychle za sebou,“ upozorňuje olomoucký střelec. „Můžeme se od tohoto odrazit, ale musíme zůstat nohama na zemi.“