Myslel jsem na výhru, ne na hattrick, tvrdil zklamaně Jiří Horák

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Poprvé v přípravě poznali junioři hořkost porážky v základní hrací době. Proti Kometě v zápase dotahovali. Dva poslední góly Jihomoravanů ale nemohli přijít pro hosty ve vhodnější dobu. V posledních minutách utkání už totiž Hanáci na branky odpovědět nedokázali. Během zápasu si ale dvě přesné střely připsal další člen čtvrté formace, a to Jiří Horák.

Juniorka ve svém předposledním domácím zápase před začátkem extraligových utkání vyzvala brněnskou Kometu. Kohouti sice už po první dvacetiminutovce prohrávali o dva góly, během dalších dvou třetin se jim ale podařilo srovnat. V závěru utkání ale Kometa dvěma přesnými zásahy rozhodla o tom, že se Hanáci budou muset smířit s první porážkou v základní hrací době. „Myslím, že jsme byli minimálně půl zápasu lepší. Jen jsme neproměňovali šance, s čímž máme v poslední době problém. Od toho se celé utkání odvíjelo. Do sezóny to musíme zlepšit,“ uvědomoval si nedostatek Jiří Horák.

⇒ Útočník Jiří Horák

Především v posledních dvaceti minutách bylo před Tomášem Pospíšil pořádně horko. Nebezpečné akce brněnských hokejistů často hasili domácí na poslední chvíli. „V poslední třetině jsme dotahovali, takže jsme spíš útočili, než bránili a zapomněli jsme na zadní vrátka. To byl asi důvod, proč měli ke konci zápasu víc šancí než my,“ přiznal.

A právě útočník se čtrnáctkou na dresu v letošní přípravě poprvé zažil vícebodový zápas, když dvakrát snižoval vedení Jihomoravanů. Paradoxně to byla čtvrtá lajna, která dokázala dostat kotouč až do brány. „U toho prvního gólu zafungovala dohoda. Krop (Jan Kropáč) to nedává naslepo, ale před bránu. Nechci říct, že to byla náhoda, ale puk mi šel do hokejky, gólman už se nestihl přesunout a já to trefil nahoru. Podruhé to byla dorážka. Letělo to od mantinelu a já do toho plácl. Brankář neviděl a já měl konečně trochu štěstí,“ tvrdil osmnáctiletý útočník.

V minulém roce se Jiří Horák ve starším dorostu radoval i z hattricku, nemyslel na něj i tentokrát v utkání starší kategorie? „Ne, to určitě ne. Myslel jsem na výhru, ne na hattrick,“ řekl rozhodně hráč, který byl jedním z kapitánů staršího dorostu a v juniorce během přípravy často plní roli asistenta.

Čtvrté formaci ve složení Markl – Kropáč – Horák se během přípravy daří. I Jan Kropáč už přidal několik gólů a stejně jako odchovanec Prostějova, i on jednou překonal brankáře soupeře dvakrát v utkání. Tomáš Markl na nové pozici, jako levé křídlo, sbírá asistence. Úspěšný střelec také prozradil, že v olomoucké juniorce se na rozdílné časy formací na ledě nehraje. „Minule to byli jiní, tentokrát my. Od toho jsme tady. Je nás tu dvacet od toho, aby měl každý v týmu nějakou úlohu. Myslím, že je úplně jedno, kterou lajnu hrajeme. Všichni máme stejný čas a je to jen o pořadí a o tom, kdy kdo půjde na led,“ dodalo pravé křídlo.