Na Hané prodloužilo smlouvu sedm hráčů, na čtyři byla uplatněna opce

Klub
O L O M O U C – Mora se připravuje na extraligovou sezónu ve velkém počtu, širší kádr Kohoutů nyní čítá 32 hokejistů. Olomouc zatím posílila o pět nových jmen, velkou část mužstva však tvoří hráči, kteří na jaře v baráži o extraligu vybojovali postup mezi elitu. Mezi nimi byli i obránci Janáček, Rašner a Houdek s útočníky Divišem, Knotkem, Švaňhalem a Řípou. Ti na Hané podepsali nové smlouvy. Na další čtyři Kohouty byla uplatněna opce.

Hned sedmi hráčům, kteří byli v loňské sezóně součástí olomouckého kádru, skončily smlouvy. Jedná se o zadáky Tomáše Houdka, Martina Janáčka a Alexe Rašnera. V útočných řadách jsou to pak Richard Diviš, Ondřej Švaňhal, Jan Knotek a Jiří Řípa. Všichni jmenovaní se rozhodli na Hané pokračovat a zabojovat o místo v extraligovém kádru, proto se s vedením HC Olomouc domluvili na prodloužení svých smluv.

Nové smlouvy podepsali:

• Tomáš Houdek (O)
  • Martin Janáček (O)
  • Alex Rašner (O)
  • Richard Diviš (Ú)
  • Ondřej Švaňhal (Ú)
  • Jan Knotek (Ú)
  • Jiří Řípa (Ú)

Na čtveřici hráčů byla uplatněna opce, což znamená, že hanácký klub měl přednostní právo s následujícími hráči vyjednávat. Těmito hráči byli – zkušení forvardi Radim Kucharczyk a Pavel Selingr a mladé naděje olomouckého celku útočník Lukáš Králík a bek David Škůrek.

Byla uplatněna opce:

• Radim Kucharczyk (Ú)
    • Pavel Selingr (Ú)
    • Lukáš Králík (Ú)
    • David Škůrek (O)

Ostatním hráčům současného širšího kádru Mory, kromě těch, kteří klub po konci sezóny opustili (Tomáš Halász, David Ostřížek a Rostislav Marosz), jejich smlouvy pokračují. Výjimkou nejsou ani hokejisté, kteří Olomouc v nedávné době posílili. Jediný, kdo se vymyká, je slovenský forvard Dávid Buc, jenž je na Hané na zkoušce a o své angažmá teprve bojuje.

Noví hráči, kteří podepsali smlouvy:

• Jiří Trvaj (B)
      • Martin Vyrůbalík (O)