Kohouti vstoupili do nové sezóny správnou bruslí a hned na úvod přetlačili Mladou Boleslav v prodloužení. A nadšení bylo o to větší, že Hanáci srovnali krok s hostujícím celkem v posledních minutách. „Mám z toho velmi dobré pocity. Dokázali jsme srovnat, a dokonce otočit stav zápasu. Pak jsme byli díky divákům v euforii. Rozhodně to šlo cítit a znát na atmosféře,“ usmíval se Tomáš Černý.

Čtyřiadvacetiletý obránce vypomáhal Olomouci už v uplynulém ročníku. Za Kohouty tehdy odehrál šestnáct utkání, dalších 32 přidal v dresu Jihlavy. Tentokrát ale naskočil do zápasu za tým z Hané už na začátku sezóny a vypadá to, že by se mohl stát stabilním členem HC Olomouc. „Jsem za tu šanci a za to, že mi trenéři důvěřují, rozhodně rád. Budu toho chtít využit a nezklamat je. Udělám všechno pro to, abych se v týmu udržel. Ještě nic není jisté,“ upozorňoval.

⇒ Obránce Tomáš Černý

První kolo sezóny 2021/2022 odehráli kohouti proti týmu, se kterým téměř před osmi lety postoupili do nejvyšší soutěže. I k dalšímu soupeři mají Olomoučtí zvláštní vazbu. S ambiciózní Plzní se totiž loni už počtvrté potkali v play-off, přičemž se jim tentokráte Škodovku podařilo vyřadit, a to dokonce v nejkratším možném čase. Mohou mít Plzeňští o to větší motivaci Kohoutům porážku už na úvod nového ročníku vrátit? „Možná můžou, ale je nová sezóna a na to, co bylo, už se asi nikdo moc dívat nebude. Určitě budou chtít vyhrát, tak jako my. Nesmíme jim to dát zadarmo,“ burcoval bek, který v Olomouci začne druhou sezónu.

Většina olomouckých hráčů k loňskému postupu z předkola play-off přispěla. Dobře si tedy pamatuje, že Plzeň rozhodně není snadným soupeřem. Tehdy totiž ve všech třech utkáních rozhodoval pouhý jeden gól. „Bude to určitě těžký zápas. Plzni odešel trenér, takže můžou hrát trošičku jinak. My musíme předvést podobný výkon, jako proti Mladě Boleslavi,“ měl jasno Černý.

Kohoutům hraje letošní rozlosování do karet. Hned na začátku se totiž šestkrát ze sedmi zápasů představí na svém ledě, přičemž tentokrát, na rozdíl od minulé sezóny, budou cítit fanouškovskou podporu přímo na stadionu. „Myslím si, že by nám diváci mohli pomoci díky tomu, že se hraje doma. Dá se říct, že jsou naším šestým hráčem. Ženou nás kupředu. Snad i díky nim budeme vyhrávat,“ uzavřel hráč s osmačtyřicítkou na zádech.

To nejdůležitější o soupeři

Plzni loni skončila sezóna možná až překvapivě brzo. Škodovka se v předkole znovu utkala s Olomoucí a byť byla favorizovaným týmem, po třech vyrovnaných utkáních se musela smířit s tím, že do čtvrtfinále nepostoupí.

Západočeši letos odehráli sedm přípravných utkání. Kromě tradičních extraligových soupeřů vyzvala i týmy z první ligy. Dvakrát se postavila také extraligovému navrátilci z Českých Budějovic a pokaždé se radovala z výhry (5:3 a 3:1). Sokolovský Baník ale Plzeň hodně potrápil a rozhodnout tak musel jediný gól. Z výhry 4:3 se nakonec radoval právě Baník.

První utkání nové sezóny pro Plzeň nezačalo nejlépe. Škodovka vyrazila do Pardubic, kde se ale proti Dynamu nedokázala prosadit. Musela se tak smířit s prohrou 0:4. O dva dny později se ale Plzeňští poprvé představili doma, kde si spravili chuť výhrou nad Třincem 3:2.

I v Plzni se prohnal kabinou velký vítr. Z týmu odešli Dominik Frodl (Pardubice), Matěj Stříteský, Petr Straka (oba Litvínov), Roman Vráblík, Milan Gulaš, Albert Michnáč (všichni České Budějovice), Martin Dočekal (Kometa Brno), Jan Eberle (Mladá Boleslav), Jaroslav Kracík (Litoměřice) a Luboš Rob (Vsetín). Jakub Pour vyrazil zkusit štěstí za moře. Plzeňského útočníka si vybrali Chicago Blackhawks (NHL).

Západočechy naopak posílili Miroslav Svoboda, Jan Schleiss (oba Vítkovice), Dominik Graňák (Hradec Králové), Michal Bulíř (Liberec), Filip Kuťák (Slavia Praha), Dominik Furch (Dinamo Minsk), Martins Dzierkals (Dinamo Riga), Jakub Kindl (Kölner Haie), Gustaf Thorell (BIK Karlskoga) a Ludwig Blomstrand (Södertälje SK ).

Hlavní trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha
Hala (kapacita): LOGSPEED CZ Aréna (7 536 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:2 nad Třincem

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Statistiky obou týmů:

/

TELH 2021/2022
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

8. místo
umístění v tabulce
9. místo
3:6 – 3 body
skóre a body
3:2 – 2 body
Matyáš Kantner, Peter Čerešňák, Martins Dzierkals (všichni 1+0), Martin Lang, Ludwig Blomstrand,
Michal Bulíř, Filip Suchý (všichni 0+1)
nejproduktivnější hráč
Jan Švrček, Jan Knotek (oba 1+1)
Matyáš Kantner, Peter Čerešňák, Martins Dzierkals - všichni jeden gól
nejlepší střelec
Jan Knotek, Jan Švrček, David Krejčí – všichni jeden gól
Martin Lang, Ludwig Blomstrand, Michal Bulíř, Filip Suchý – všichni 0+1
nejlepší nahrávač
Jan Káňa, Jiří Ondrušek – oba 0+1 /br>
Peter Čerešňák (1+0)
nejproduktivnější obránce
Jan Švrček (1+0), Jiří Ondrušek (0+1)
Jan Růžička – 2 záp. (90,77%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš– 1 záp. (95,24%)
9,09 %
úspěšnost v přesilovce
0,00 %
87,5 %
úspěšnost v oslabení
75 %
41 minut
tresty celkem
15 minut