Na Hanou v pátek dorazí Třinec, atraktivní bitva startuje v 18 hodin

Jan Meichsner
O L O M O U C – Již tento pátek čeká hanáckou družinu další obtížná bitva, ve které se postaví proti aktuálně druhému celku z Třince. Čtvrté vzájemné utkání letošní sezóny bude hostit stadion olomouckých Kohoutů. Domácí celek bude v zápase toužit po odčinění prohry proti Karlovým Varům. Hosté zase zajíždějí na Hanou s cílem potvrdit tři body ze středeční bitvy se Zlínem.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Ludvík Rutar

Hanáci mají před reprezentační pauzou jasný plán – zaskočit aktuálně druhý celek Ocelářů a urvat tři body, které by se v konečném součtu na začátku března hodně počítaly. „ Třinec je velmi šikovný tým, který má plno vynikajících hráčů. To by nám však nemělo dělat problém a rozhodně proti nim můžeme získat tři body. Ty by se nám před reprezentační pauzou velmi hodily. Teď už se to opravdu začíná lámat a přichází rozhodující část sezóny. Uvidíme také, kdo se vrátí po zranění po reprezentační pauze,“ shrnul aktuální cíle Kohoutů mladičký Ludvík Rutar a v předzápasovém povídání vzpomenul i bitvu na ledě karlovarské Energie. „My jsme do Varů zajížděli s tím, že víme, že hrají hodně dobře bruslařky a jejich hra vychází z protiútoků. Bohužel nám tam hned na začátku utkání padl docela nešťastný, chtělo by se říct až blbý gól. Víme, že tam z naší strany byly chyby, které by se stávat neměly.“

⇒ Obránce Ludvík Rutar

Teprve devatenáctiletý bek také našel jasnou příčinu toho, proč olomoucký celek nedokázal na ledě Západočechů vstřelit jedinou branku. „Musíme se tlačit víc do brány, když nám to tak úplně nelepí. Je prostě potřeba cpát všechno do brankoviště a clonit. Začít od těch jednodušších věcí a postupně, pak přidat ty složitější věcí a samozřejmě se zlepšovat v naší hře.“

Momentálně sedmí Kohouti se snaží příliš nezatěžovat pohledem na tabulku a soustředí se na vlastní hru. „Na postavení v tabulce se snažíme moc nehledět, hlavně nám jde o to sehrát dobré zápasy a dobrý hokej. Začít pořádně vyhrávat pro lidi, získávat body a předvádět tu hru, kterou my umíme. A je potřeba říct, že v některých posledních zápasech jsme ji nepředváděli,“ řekl před utkáním s Třincem Ludvík Rutar.

Z KABINY SOUPEŘE: Třinec po návratu ze Spengler Cupu nehraje v optimální formě

Slezané jsou v letošním sezóně nejvytíženějším extraligovým týmem. Celek pod vedením Václava Varadi totiž sehrál dohromady už téměř 50 soutěžních utkání. Ke čtyřiceti extraligovým zápasům přidali Třinečtí ještě 6 zápasů Ligy mistrů a 3 zápasy v rámci účasti na slavném Spengler Cupu. A byl to právě švýcarský turnaj, po kterém se z kabiny slezského celku vytratila optimální herní pohoda. Důkazem ztráty herní rovnováhy ve výsledcích Třineckých bylo vyklizení první pozice na úkor Liberce, který dokázal stáhnout bodový náskok momentálně druhého celku. A prohry s Kometou, Vítkovicemi, Plzní, Libercem a Mladou Boleslaví. Je však podstatné zmínit, že Oceláři dokázali urvat body s Litvínovem, Spartou, Pardubicemi, Chomutovem, Karlovými Vary a Zlínem. Právě posledního zmíněného soupeře zdolal Třinec tento týden na jeho ledě 2:1, poprvé od 17. listopadu 2017.

Pojďme se v naší předzápasové analýze Slezanů podívat i do individuálních a týmových statistik. Nejproduktivnějším Ocelářem je už tradičně Martin Růžička, který i letos sbírá bod za bodem a momentálně si s bilancí 34 kanadských bodů drží úspěšnost více než jednoho získaného bodu na zápas. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Marcinko, který dokázal vstřelit 8 gólů a na 15 jich úspěšně přihrál. V obraně Třinec táhnou zkušení hráči, kterými jsou Lukáš Krajíček, Martin Gernát, Vladimír Roth a další. Už tak našlapanou sestavu se vedení slezského celku odhodlalo nedávno ještě víc vyztužit a získalo ze Sparty jejího samotného kapitána Petra Vránu. Do Prahy na oplátku putoval Roberts Bukarts, který v novém působišti po přestupu ze Zlína nenaplnil očekávání. Platnost výměny je do konce letošní sezóny.

Radegast zóna opět v Olomouci!

Olomoučtí fanoušci se mohou těšit během pátečního duelu s Třincem na neobvyklou podívanou. Znovu po necelém měsíci zamíří do hanácké metropole Radegast zóna hokejových bojovníků, která fanouškům nabízí reálný zážitek ze sportu tvrdých mužů. Čtyři stanoviště s unikátními trenažéry a neobvyklý přestávkový program dává možnost všem návštěvníkům prožit si klíčovou úlohu řízných hokejistů. Více podrobností k celé akci zde.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Kapitán: Lukáš Krajíček
Hala (kapacita): Werk Aréna (5200)
Poslední utkání: Středeční výhra 2:1 nad Zlínem

SOUPISKA Třince