Na Hanou zavítá Hradec Králové. Podaří se Kohoutům prolomit smolnou šňůru?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Tři zápasy za sebou bez bodu. Takto vypadá bilance Mory před následujícím domácím utkáním. V něm Hanáci přivítají Hradec Králové, kterému mají po loňské sezoně určitě co vracet. Východočechům se momentálně v domácí soutěži také nedaří úplně podle představ, čehož budou chtít Kohouti využít a tím svoji nepříjemnou sérii utnout! Utkání začíná v pátek 18. 10. v 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

V posledním kole přivítali Hanáci brněnskou Kometu. Zápas to byl vyrovnaný a rozhodly až dvě slepené branky na začátku třetí třetiny. „Rozhodly chyby, které jsme my nedokázali potrestat, přičemž oni je naopak potrestali. Teď máme trošku snížené sebevědomí, protože nedáváme góly. Když to bylo 1:1 po druhé třetině, tak jsme se snažili si říkat, ať jsme trpěliví. V podvědomí jsme ovšem věděli, že tam ty branky spadnout měly, jelikož příležitosti na to byly,“ hodnotil utkání kapitán Mory Martin Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Dle olomouckého lídra se zápas lámal ve druhé dvacetiminutovce, jelikož zde nedokázali Kohouti proměnit několik šancí. Na začátku třetí části pak přišla rychlá smršť v podobě dvou branek v krátkém sledu. „Když jsme dostali druhý gól, šlo sebevědomí úplně do kytek. Další padl po mojí chybě. Skóre bylo najednou 1:3, a to byl už úplně pohřbený zápas,“ dodal.

Pro zlepšení stávající situace má kapitán na pohled vcelku jednoduchý recept. „Základem je být sebevědomější ve střílení branek. Když nepadnou, tak je třeba být trpělivější, abychom to uhráli alespoň na nějaký výsledek,“ řekl.

Nyní čeká na Hanáky zápas s Hradcem Králové, jehož forma v domácí soutěži také není zrovna nejlepší. Na to ovšem Olomoučtí nehodlají přihlížet. „My se hlavně musíme soustředit sami na sebe a myslím, že teď nebudeme sledovat soupeře. Jestli má nějakou sérii nebo ne, to nám může být úplně jedno. Důležité je, že chceme odčinit, co nám teď nevyšlo, což znamená střílet góly a samozřejmě vyhrát. Hrajeme znovu doma, takže to chceme vrátit i fanouškům. Oni určitě sami ví, že se bez gólu vyhrát nedá, na čemž pracujeme, a já věřím tomu, že do pátku je ještě dost času na to, abychom byli nachystaní tak, abychom ten zápas ubojovali a zvítězili,“ má jasno Vyrůbalík.

Za Lvy v tomto utkání nastoupí i útočník Aleš Jergl, jenž se ještě v minulém ročníku proháněl po plecharéně s Kohoutem na prsou. Teď se poprvé postaví „proti svým“. „Já osobně v kontaktu s Alešem nejsem, ale někteří kluci určitě ano, jelikož nějaké vazby tam určitě zůstaly. Nevěřím ale tomu, že by to někdo nějak řešil. To prostě v hokeji tak bývá. Hráč nastupuje za jeden tým, a poté přestoupí. Popřáli jsme mu hodně štěstí, a tím to haslo. Momentálně je někde jinde a budeme ho chtít určitě porazit,“ uzavřela olomoucká sedmatřicítka.

To nejdůležitější o soupeři:

Hradec Králové udělal před sezónou několik změn. Z klubu odešli například brankáři Jaroslav Pavelka a Brandon Maxwell, na což Východočeši zareagovali angažováním zkušeného Marka Mazance. Kromě výše zmíněného Aleše Jergla přišel Rudolf Červený či Jordan Perret, opačným směrem pak zamířili mimo jiné i Dominik Graňák s Romanem Kukumbergem

Mounfield letos bojuje na dvou frontách. Na evropské scéně působí sympatickým dojmem, jelikož dokázal postoupit do play off hokejové Ligy mistrů. V domácí soutěži si ovšem Královéhradečtí tak dobře nevedou. Z posledních čtyř říjnových zápasů dokázali vyhrát jediný, a to v domácím prostředí proti Mladé Boleslavi.

Vzájemná utkání v minulém ročníku vyzněla příznivěji pro Mounfield, konkrétně v poměru třech vítězství ku jedné porážce. Hanáci tedy mají Východočechům co vracet.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6890 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:3 s Karlovými Vary

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Mounfield HK
13 (9.) Body (umístění) 15 (8.)
Zbyněk Irgl (4+1)
Nejproduktivnější hráč Radek Smoleňák (5+5)
Zbyněk Irgl (4) Nejlepší střelec Radek Smoleňák (5)
Jan Lukáš (92.45%)