Olomoučtí hokejisté dosáhli v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže velkého úspěchu. Po druhém místě ve vyřazovací části se Hanáci probojovali vyřazovací částí až do baráže o extraligu. V konfrontaci s celky z extraligy sice neuspěli, před hokejovým národem se ale předvedli v dobrém světle.

⇒ Gólman Libor Kašík

Jednou z hlavních postav úspěchu v podobě bojů o nejvyšší soutěž se stal teprve dvacetiletý Libor Kašík. Přestože odchovanec zlínského hokeje působil na Hané jen na hostování, stal se podle hlasování fanoušků nejužitečnějším hráčem sezóny 2012/13. „Mám z toho největší radost. Diváci mě měli rádi celou sezónu, takže mě to těší,“ neskrýval spokojení po oznámení vítězství.

Gólman, který se v roce 2011 účastnil mládežnického mistrovství světa, táhl Hanáky k jednomu z největších úspěchů klubové historie od počátku sezóny. Zatímco během základní části se v brance střídal s náhradníkem Tomášem Halászem, v play-off parádními výkony strhl pozornost jen na sebe.

„Play-off mám vždy rád, protože se v něm už o něco hraje. Není to jako během základní části. Ve vyřazovací části je nasazení stoprocentní, každé utkání se hraje o všechno. Je to nejdůležitější část,“ připomněl Kašík, který se ve vyřazovací části prezentoval více jak 96% úspěšností zásahů a hned třemi čistými konty.

Po obrovském úspěchu v podobě postupu do baráže o extraligu přišlo vystřízlivění. Hanáci ve skupině čtyř mužstev zaostali za ostatními a skončili poslední. „Baráž jsme si užili. Akorát mě mrzelo, že jsem si na jejím konci už nezachytal. Na druhou stranu to chápu. Zkusil jsem si extraligu, získal jsem tím hodně zkušeností. Například z utkání s Libercem nebo Chomutovem. Jsem rád, že jsme si proti nim mohli zahrát,“ prozradil dvacetiletý odchovanec Zlína.

Velmi povedenou sezónu z pohledu mladého brankáře zkazilo tak pouze zranění, které v říjnu nepovolilo Kašíkovi téměř měsíc nastoupit. „Speciální pro mě bylo, když jsem nedohrál utkání v Šumperku kvůli zranění,“ přiznal.

Přestože olomoucký brankář po osudném střetu s protihráčem zůstal mezi třemi tyčemi, o chvíli později inkasoval velmi kuriózní vlastní branku a místo v brankovišti raději opustil. „Doufám, že se mi to už nepovede,“ usmíval se.

Po dvou velmi vydařených sezonách se tak jedna z nadějí českého hokeje s největší pravděpodobností rozloučila s olomouckým hokejem. Jak bude Libor Kašík vzpomínat na své angažmá na Hané? „Na Olomouc budu vzpomínat v dobrém. Skvělé město, dobří lidé a hodně vysokoškolaček,“ culil se.

Kohout sezóny 2012/2013 – konečné pořadí do 10. místa

1. Kašík Libor   61 bodů (dvakrát 1. místo)
2. Vodný Michal   61 bodů (jednou 1. místo)
3. Pekr Matěj    54 bodů
4. Kucsera Lukáš  37 bodů
5. Bartoň Jakub   32 bodů
6. Herman Jakub   28 bodů (jednou 2. místo)
7. Řípa Jiří    28 bodů (nejvýše 4. místo)
8. Rác Roman    21 bodů
9. Ondrušek Jiří  20 bodů
10. Halász Tomáš  18 bodů