Na Štěpána opět na hokej! Kohouti přivítají lídra tabulky

Daniel Fekets
O L O M O U C - Druhý svátek vánoční nabídne šlágr 31. kola mezi Olomoucí a Pardubicemi. Souboj třetího a prvního celku extraligové tabulky začne v pondělí 26. prosince od 17:30. Přímý přenos utkání bude vysílat ČT sport. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Předvánoční utkání Hanáci zvládli, na ledě karlovarské Energie uspěli 3:0 díky brankám Lukáše Nahodila, Jakuba Navrátila a Jana Knotka. „Chceme říct, že si výhry velice vážíme. Předtím jsme odehráli slušné domácí utkání se Spartou, které jsme ale výsledkově nezvládli, a proto jsme chtěli co nejrychleji bodovat,“ přemítal asistent trenéra Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

„Do Varů jsme jeli s cílem dobře bránit a pokusit se využít nějaký protiútok, což se nám v první třetině povedlo. Pak jsme neměli ideální druhou třetinu, ve které si soupeř vytvořil šance a nás podržel gólman. Rozhodující bylo, že jsme ji ustáli,“ navázal.

Kohouti soupeře dokázali porazit, ačkoliv počet střel na bránu zněl jednoznačně ve prospěch Energie. Jak byl olomoucký lodivod spokojen s efektivitou? „Děláme maximum, abychom byli v zápasech úspěšní. Proti Spartě jsme naopak na střely jasně vyhráli my, ale gól jsme nedali, někdy to tak bývá. Musím pochválit tým za to, že se nebojí skočit do rány a možná i díky těmto věcem se to štěstí pak k nám přikloní. Je třeba to zopakovat v zápase s Pardubicemi.“

V obou vzájemných zápasech zatím bylo letos úspěšnější Dynamo. Na konci září vyhrálo na Hané 2:1 a v domácím prostředí o měsíc a půl později uspělo 3:0.

To nejdůležitější o soupeři

Pardubické Dynamo přes léto pořádně posílilo, a proto není divu, že se drží na čele extraligové tabulky. Do východočeského celku zamířili reprezentanti Roman Will, David Musil, Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Tomáš Dvořák, Peter Čerešňák nebo Tomáš Hyka. Hvězdná jména doplnil navrátilec Daniel Rákos. To, že Pardubice chtějí pro úspěch udělat opravdu vše, značí, že před pár dny dotáhly příchod Lukáše Sedláka, jenž letos nastupoval za Colorado a Philadelphii v NHL. Návrat do Dynama ohlásil exkarlovarský kapitán Tomáš Vondráček, který přišel výměnou za mladíka Koffera.

Papírově tak silný celek možná v Tipsport extralize dlouho nebyl. Pardubice momentálně drží první pozici před Vítkovicemi o tři body, na svého nejbližšího pronásledovatele mají zápas k dobru. Celkově Dynamo posbíralo 62 bodů ve 29 zápasech. Pouze čtyřikrát odešlo z utkání bez bodového zisku.

Dynamu se lehce přestalo dařit na konci listopadu, kdy prohrálo na domácím ledě s Libercem a následně neuspělo ani v derby s Hradcem Králové. Pak přišla těsná výhra nad Litvínovem, ale po ní následovala porážka s Třincem. Poslední dvě kola ale Pardubice zvládly, v Plzni vyhrály 2:0 a poté po nájezdech zdolaly Mladou Boleslav.

V této chvíli Pardubice nemohou počítat s hlavním trenérem Radimem Rulíkem, který je s reprezentační dvacítkou na MS v Kanadě. Tým tak přebrali jeho asistenti Richard Král s Markem Zadinou. Nejproduktivnějším hráčem Pardubic a celkově čtvrtým nejčastěji bodujícím hráčem TELH je Lukáš Radil, jenž má na kontě 27 bodů. Kousek za ním jsou Tomáš Zohorna nebo Robert Kousal. V průměru nejvíce času na ledě tráví slovenský reprezentant Peter Čerešňák. Hodně prostoru dostávají i další obránci, například Tomáš Dvořák s Janem Košťálkem.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Dominik Frodl, Roman Will, Milan Klouček.

Obránci: Martin Bučko, Tomáš Dvořák, Michal Hrádek, Jan Kolář, Jan Košťálek, David Musil, Ondřej Vála, Peter Čeřešňák.

Útočníci: David Cienciala, Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka, Tomáš Vondráček, Robert Kousal, Ondřej Matýs, Adam Musil, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Lukáš Radil, Ondřej Rohlík, Daniel Rákos, Tomáš Urban, Tomáš Zohorna, Robert Říčka.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): Enteria arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 2:1 po nájezdech s Mladou Boleslaví

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice

umístění v tabulce
77:61 – 52 bodů
skóre a body
84:56 – 62 bodů
Jan Káňa 23 b (9+14)
nejproduktivnější hráč