Na jeden gól se těžce vyhrává, říká po porážce s Brnem Jan Lukáš

Josef Prášek
O L O M O U C – Ani potřetí v sezóně Kohouti nenašli recept na tým z Brna, kterému podlehli o jeden přesný zásah. Utkání zhodnotil Jan Lukáš, který se do branky postavil téměř po třech týdnech, a dokonce byl zvolen nejlepším hráčem svého týmu. Jak viděl rozhodující gól zápasu?

Hanákům Kometa v letošní sezóně nesedí. Prohráli s ní potřetí v sezóně a po výsledku 1:2 vyšli bodově naprázdno. „Mrzí to dost, navíc to bylo i derby a hráli jsme doma. Opět z toho je jen porážka o gól. Mohli jsme mít nějaké body, ale nemáme nic,“ sděluje své první pocity po utkání brankář Jan Lukáš, pro něhož to byl první duel v novém roce.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Z posledních tří utkání Olomouc vždy inkasovala jako první. Stejně tomu bylo i nyní, protože hosté se ujali vedení hned ve druhé minutě, a to střelou z pravého kruhu. „Jeden z hráčů si přede mnou klekl a já jsem ztratil puk z dohledu. Poté jsem šel do záklonu a v tom momentu brněnský hráč vystřelil,“ popisuje první brankovou situaci.

Domácí si vytvořili velké množství šancí zejména v první třetině, kdy puk několikrát i poskakoval kolem brankové čáry. „Těch gólových příležitostí jsme neměli málo, přímo ze hry jsme se však neprosadili. Tohle se nám stávat nesmí, pokud chceme bodovat,“ zdůrazňuje Lukáš.

Čtyři minuty před koncem přišel rozhodující moment zápasu. Střela od modré se hostům sice nepovedla, ale puk se nepříjemně vrtěl a odrazil se před brankoviště, odkud padla vítězná trefa. „Já ten kotouč vyrazil, ale jen před sebe do skrumáže hráčů, kde si ho našel jejich útočník. Ten do toho v pádu plácnul a skončilo to v síti,“ říká zklamaně o rozhodujícím momentu.

Domácím nepomohlo ani to, že Brno přestříleli o deset ran. „Do branky jsme se tlačili slušně, i v předešlých zápasech jsme hráli dobře, ale stále nás trápí koncovka. Na jeden gól se těžce vyhrává,“ praví Jan Lukáš. Šanci na reparát budou mít Kohouti v neděli, kdy je čeká venku Třinec.