Na koncovce musíme zapracovat nejvíc. Bez gólu se vyhrávat nedá, velí Burian

Josef Prášek, Alena Zapletalová
L I B E R E C – I přes mnoho příležitostí se Hanáci proti Liberci neprosadili a prohráli s ním o dvě branky. „Tenhle zápas jsme těch šancí měli paradoxně nejvíce z posledních několika utkání… Liberec byl ovšem efektivnější, my musíme pracovat na koncovce,“ říkal Vilém Burian, který se k zápasu vyjádřil podrobněji.

Hanáci neodehráli pod Ještědem špatné utkání, jenže nenašli recept na brankáře domácích a připsali si porážku 2:0. „Myslím, že to bylo hodně vyrovnané, možná jsme těch šancí měli i víc, ale výsledek je pro nás špatný. Nedokázali jsme proměnit ty šance, které jsme měli, tam nás tlačí nejvíc bota. Dva a půl zápasu jsme nedali branku,“ řekl po závěrečné siréně Vilém Burian. Olomoucký útočník přiznal, že se hraje úplně jinak týmu, který jako první vstřelí branku: „První gól je vždy výborný na psychiku mančaftu, pomůže do další práce, nabudí. Teď nám tohle chybí a nemůžeme se prosadit.“

⇒ Útočník Vilém Burian

Kohouti měli pouze o jednu střelu na branku méně jak soupeř a vypracovali si opět hodně příležitostí. „Tenhle zápas jsme těch šancí měli paradoxně nejvíce z posledních několika utkání. Liberec byl ovšem efektivnější,“ komentoval třebíčský odchovanec, který odehrál proti Liberci téměř 18 minut.

Rozhodla druhá třetina, ve které soupeř dvakrát udeřil a Olomoučtí nevytěžili nic z nadějného závěru této periody. „Když jsme dostali branku na 2:0, tak od té doby jsme měli dobrou pasáž až do konce druhé třetiny, kdy jsme tam měli snížit a dát jim branku do šatny. Soupeř by pak třeba znervózněl a my jsme potřebovali ten gól, co by nás nakopl,“ pravil hráč s číslem 24.

V závěru poslední části to ještě Olomouc zkusila v šesti hráčích, aby se pokusila zdramatizovat duel, to se jí ale nepovedlo. „Měli jsme dlouhou power-play, tlak tam byl, my se ale nedostali k odraženým pukům. Musíme pracovat na tom, abychom byli v dorážkách důraznější. Všichni jsme pracovali naplno a nikdo nic nevypustil, ale neměli jsme se od čeho odrazit. Na koncovce musíme zapracovat nejvíc. Bez gólu se vyhrávat zkrátka nedá,“ velel jednatřicetiletý forvard.

Další duel je na programu až v sobotu, a to doma proti Kometě Brno, Hanáci budou tento čas věnovat ke zlepšení. „Bude větší prostor na trénink, takže budeme moct pracovat na těchto rezervách, snad nám to pomůže do sobotního zápasu,“ řekl na závěr rozhovoru Vilém Burian.