Na mém výkonu mají podíl i kluci, tvrdí skromně Michal Šoustal

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři v minulém týdnu odehráli dvě utkání na vlastním ledě. Zatímco proti Vítkovicím Hanáci na tři body nedosáhli a se svou hrou příliš spokojení nebyli, o dva dny později překvapili favorita z Brna bojovným výkonem. I když po první třetině na Kometu ztráceli dva góly, utkání dokázali otočit a vybojovat dva cenné body. Téměř celé dva zápasy odchytal Michal Šoustal, pro kterého to bylo z části překvapení.

Junioři se v minulém týdnu dvakrát představili doma. Ve čtvrtek vyzvali v odvetě Vítkovice, které v ČEZ aréně porazili 5:0. Od prvních minut druhého vzájemného zápasu to ale byli hosté, kteří měli puk častěji na holích. Po velké chybě domácích se pak v první třetině prosadili poprvé. Ve stejné periodě přidali i druhý gól. I když se Hanákům pak povedlo snížit, na srovnání už čas nezbyl.

⇒ Brankář Michal Šoustal

„Zápas s Vítkovicemi byl z mého pohledu dost zajímavý. Byl jsem překvapený, když mě trenér poslal do brány, ale určitě jsem byl rád. Soupeř měl od předešlého utkání několik posil a v herním projevu to bylo znát. My si nechali dát dva góly v první třetině po únicích, které plynuly z našich vlastních chyb. Potom už bylo těžké ztrátu dohánět. I když jsme potom stáhli výsledek na 2:1, za chvíli nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Také díky štěstí na naší straně nebyl rozdíl větší,“ věděl Michal Šoustal.

O dva dny později hostili Kohouti brněnskou Kometu. Na tým z jihu Moravy neměli dobré vzpomínky. Utkání v DRFG aréně ovlivnila dlouhá cesta způsobená kolonou a nepovedená druhá třetině. Hanáci se tehdy vraceli s prohrou 1:5. Od druhé třetiny druhého utkání však Olomoučtí zabojovali a Kometu přehrávali. I díky tomu tak dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a po nájezdech se mohli radovat ze dvou bodů.

„Do zápasu s Kometou jsme vstoupili herně poměrně dobře, ale opět nám dal soupeř rychlý gól. Byl to takový pašerák, kdy puk vyletěl z chumlu hráčů mně přímo mezi betony. Do konce třetiny jsme inkasovali ještě jednou, když soupeř využil chyby na modré čáře v přesilovce a poradil si se situací dva na jednoho. Nepropadli jsme panice, protože všichni viděli, že je Kometa hratelná a i my jsme mohli v první třetině vstřelit nějakou branku. V kabině jsme se povzbudili a od druhé třetiny to byl bojovný výkon, kterým se chceme prezentovat. Zápas se nám podařilo otočit, za což jsme rádi a doufejme, že nám to vydrží do dalších bojů,“ věřil brankář s číslem jedna.

Michal Šoustal poprvé v sezóně odchytal dva zápasy v řadě, když nejprve střídal Jakuba Urbische v zápase s Vítkovicemi, a poté od prvních minut nastoupil proti Kometě. A práce měl víc než dost. „Oba soupeři měli kvalitní hráče, takže jsem se rozhodně nenudil. Já mám ale takové zápasy, kdy jsem v tempu a létá na mě hodně střel, rád. Určitě mají podíl na mém výkonu i kluci, kteří parádně blokovali střely a pomohli mi,“ chválil své spoluhráče.

Kohouti ukázali, že papírové předpoklady nemusí hrát roli. Zatímco Olomoučtí byli čtrnáctí, Kometě patřilo druhé místo, a tak byla v utkání velkým favoritem. Domácí ale zabojovali a na vlastním ledě dokázali urvat dva body. „Porazit Kometu, která je asi o deset míst nad námi, by nám mělo ukázat, že vyhrát se dá s každým, pokud se všechno sejde a každý tam nechá sto procent. Určitě nám to proti Chomutovu pomoct může, ale je jen na nás, co si z toho zápasu vezmeme do dalších bojů,“ měl jasno osmnáctiletý gólman.

Hanáci dosud absolvovali tzv. „moravsko-slezské kolečko“, kdy změřili síly jen s Vítkovicemi, Třincem, Zlínem, Kometou a týmem z Vysočiny – Jihlavou. Už 9. a 10. října poprvé vyrazí na trip, a to do Chomutova a Litvínova. Chomutov se v minulých letech držel na špičce juniorské extraligy, i letos je tak považován za jednoho z aspirantů na titul. „Chomutov bude soupeř jako každý jiný. Důležité je, jak k tomu přistoupíme my. Rozhodně je nesmysl mít z nich strach jen proto, že měli v posledních letech výborné výsledky,“ tvrdil maskovaný muž, který s hokejem začínal v Uničově.