Olomouc v neděli odehrála utkání 46. kola na ledě Plzně. První třetina sice branku nenabídla, ale v té druhé už úřadovali Západočeši. Tři rychlé góly v rozmezí jedenácti minut definitivně určily ráz tohoto střetnutí. Škodovka si závěr zápasu bez větších potíží pohlídala, a Hanáci se tak museli vracet s prázdnou. „Nedali jsme gól, tak jsme nemohli vyhrát. Nějaké šance tam byly. Myslím si, že kdybychom se dostali do vedení, tak by ten zápas dopadl lépe. Poté jsme vlastně dostali tři góly. Ve třetí třetině už bylo po zápase,“ zhodnotil obránce Jan Jaroměřský utkání v Plzni.

⇒ Obránce Jan Jaroměřský

V průběhu týdne se však celek z Hané velice pilně připravoval na své nadcházející soupeře. Los pro něj v následujících zápasech není příliš přívětivý, neboť Kohouty čekají hned tři duely proti celkům z přední poloviny tabulky. V letošní sezoně se Olomouci na liberecké Bílé Tygry příliš nedaří, přesto však z olomoucké kabiny před nadcházejícím utkáním čiší obrovské odhodlání. „Tady není rozhodující, kdo je první. Víme, že Liberec má obrovskou sílu, protože získal už tolik bodů. Musíme se na to soustředit jako na každý jiný zápas, protože se hraje o tři body jako v každém jiném utkání,“ burcuje jeden z nejdéle sloužících hokejistů v barvách Kohoutů.

Do konce základní části extraligy zbývá už jen šest kol. Olomoučtí hráči se v tabulce stále dívají spíše za sebe, jelikož následující zápasy už definitivně rozhodnou o bytí a nebytí v play-off. Náskok na jedenácté Vítkovice nyní čítá osm bodů. Ostravané mají odehráno o utkání navíc, jenže kabina Hanáků krotí předčasnou euforii. „Pohledem na tabulku se nesmíme nechat ukolébat. Náskok na jedenáctou příčku sice máme relativně dostačující, ale ty body prostě potřebujeme sbírat. Bod je vždy dobrý, ale tři samozřejmě nejlepší,“ doplnil bek s číslem 22 na zádech. „Na to, že v prosinci to vypadalo, že tato sezona bude horší, tak o to play-off teď jednoznačně chceme a musíme zabojovat. Musíme si uvědomit, o co se hraje. Budeme se snažit odevzdat maximum, abychom minimálně desáté místo udrželi,“ uzavřel jednatřicetiletý rodák z Turnova.

To nejdůležitější o soupeři

Kdybychom měli určit nejlepší celek posledních pěti extraligových sezon, tak Liberec by byl žhavým adeptem na prvenství. Severočeši v letošní sezoně usilují o zisk čtvrtého Prezidentského poháru pro vítěze základní části za posledních pět let. Liberec před letošní sezonou přebral nový kouč Patrik Augusta, jenž zatím velice dobře navazuje na práci Filipa Pešána z předchozích let. Liberci se sice úvod soutěže příliš nepodařil, ale nyní už prokazuje svou sílu. Náskok Tygrů na druhou Spartu je osmibodový. Navíc parta okolo kapitána Petra Jelínka má oproti Pražanům tři zápasy k dobru. Liberečtí hokejisté nyní drží sérii tří výher v řadě. Naposledy dokázali otočit utkání s urputným Kladnem a celek bojující o záchranu nakonec porazili 5:4. Liberec je v letošní sezoně nejčastěji bodujícím mužstvem na domácím kluzišti a zároveň druhý nejlepší na venkovních stadionech.

Předchozí tři vzájemné zápasy dopadly lépe pro Liberec. Olomouc prohrála pod Ještědem oba dva duely v letošní sezoně. Na začátku základní části 0:2 a poté v rámci 34. kola 1:4. Jediné vzájemné utkání, které se dosud hrálo na Hané, ovládli hosté poměrem 3:1.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Aréna (7 500 diváků)
Poslední utkání: Výhra 5:4 s Kladnem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Bílí Tygři Liberec
64 (10.) Body (umístění) 93 (1.)
Zbyněk Irgl (15+19) Nejproduktivnější hráč Michal Birner (19+37)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (15)
Nejlepší střelec Libor Hudáček (27)
Jan Lukáš (91,21%)
Branislav Konrád (91,93%)
Úspěšnost brankářů Dominik Hrachovina (92,83%)
Marek Schwarz (89,60%)
12,50% Přesilovky 26.32%
82,56% Oslabení 85,44%