Na přátelák to byl poměrně vyhrocený zápas, přiznal Dominik Hajšman

Jiří Horák
O L O M O U C – V úterý se olomoučtí junioři podruhé v přípravě utkali se zlínskými Berany. Diváci na stadionu Luďka Čajky mohli opět vidět vyrovnané utkání, ale narozdíl od zápasu v Olomouci, tentokrát se radovali zlínští junioři, kteří vyhráli v poměru 4:2. Na dojmy z utkání jsme se zeptali jednoho ze střelců zápasu Dominika Hajšmana.

Po posledním jasném vítězství olomoucké juniorky doma nad Nitrou, se Hanáci přesunuli ke známému rivalovi do Zlína, kterého naposledy doma porazili až po samostatných nájezdech. Jak už bývá zvykem, šlo o vyhrocený a napínavý zápas. „Celé utkání bylo poměrně vyrovnané a trošku víc vyhrocené, než by se asi na přátelák slušelo. Myslím, že první třetina byla pro diváky vcelku atraktivní. Hrál se otevřenější hokej, padalo hodně gólů. Muselo se jim to líbit,“ hodnotil olomoucký forvard.

Po celkem divoké gólové smršti v první třetině, nastal v té druhé lehčí útlum. „Druhá třetina byla taková opatrnější z obou stran, i když si myslím, že jsme byli trochu lepším týmem. Nikdo nechtěl ztratit utkání nějakou hrubou chybou nebo blbým gólem. Hrálo se i často v oslabení, což nám bralo poměrně dost sil a musíme si na to dávat pozor. Celkově celý zápas provázelo hodně vyloučení na obou stranách. Nějaké šance jsme si v přesilovkách vytvořili, ale chyběla tomu přesnost a možná i trošku víc klidu na hokejce. Do začátku sezóny to určitě zlepšíme,“ tvrdil.

Hajšman se vrátil do sestavy po lehkém zranění v oblasti zad a ve svém pátém zápase v sezóně si připsal svou první branku. „Měli jsme přesilovku, nic jsme nevymýšleli. Jelda (Radek Jelínek) to dobře nahodil na bránu, snažili jsme tam s Řekou (Patrik Říčka) clonit, tak jsem si říkal, že by to tam mohlo spadnout. Nakonec jsem to se štěstím tečoval,“ popisoval. Trenéři Hajšmana nasadili do třetí formace spolu s Markem Hustákem a Patrikem Říčkou. Je známo, že hlavně s Říčkou si Hajšman nejenom na ledě, dobře rozumí. „ Známe se dlouho, jsme dobří kamarádi, chodili jsme spolu do školy. Trávíme spolu hodně času i mimo led, takže jsem rád, že spolu můžeme hrát v jedné lajně, “ dodal.

Zápas se lámal až ve třetí třetině, když Zlín gólem zhruba sedm minut před koncem utkání se ujal vedení 3:2. Mora se vrhla do útoku, ale ani po risku hry bez brankáře nesrovnala a Berani přidali pojistku ve formě čtvrtého gólu do prázdné branky. „Utkání rozhodly naše individuální chyby v obraně ke konci zápasu. To se nám nesmí stávat a musíme se z toho poučit do sezóny, protože takhle bychom mohli ztratit dobře rozehraná utkání," doplnil na závěr.