Na první zápas to bylo dobré, jsem rád, že lidé mohou zase fandit, řekl po utkání v Pardubicích Jan Knotek

Lukáš Losleben, FOTO: Ladislav Adámek
P A R D U B I C E - Kohouti mají za sebou první přípravné utkání. V pardubické malé hale se v rámci Letních hokejových her utkali s Dynamem. Ačkoliv výsledek 3:1 nebyl pro olomoucké hokejisty optimální, hledal útočník JAN KNOTEK během pozápasového rozhovoru v předvedeném výkonu převážně pozitiva.

První přípravný zápas sice kohoutům nevyšel výsledkově podle představ, nicméně podle útočníka Jana Knotka jde spíše o předvedený výkon. „Na první utkání to nebylo špatné. Sice jsme prohráli, ale v tom úvodu jde hlavně o to, abychom se dostali do zápasového tempa. Na úvod se mi to tedy zdálo dobré,“ hodnotil průběh střetnutí

⇒ Útočník Jan Knotek

Šanci dostalo hodně mladých hráčů. Komentovat jejich výkon se ovšem zkušenému centrovi moc nechtělo. „Ono je to těžké hodnotit, jelikož v tom prvním utkání má každý problém hlavně sám se sebou. Bylo ale vidět, že klukům chybí určité zkušenosti. Od toho jsou ovšem tyto zápasy, aby si na to zvykli. Hraje se ve vyšším tempu,“ konstatoval.

O tom, zdali bude v dalších utkáních nastupovat více hráčů současné základní sestavy, zatím nemá hráč s dvanáctkou na zádech detailnější informace. „Neřešili jsme to takhle dopodrobna, nicméně je to tak, že ti starší hráči se během jednotlivých utkání protáčejí, aby si trochu odpočinuli, takže lze předpokládat, že i já nebudu třeba jeden zápas hrát“, připustil.

Po dlouhé době mohli na stadion i fanoušci, což se hráčům velice zamlouvalo. „Je to fajn, viděl jsem zase diváky, buben… mám hroznou radost, a to i za ty lidi, protože na nich bylo vidět, jak jsou rádi, že mohou zase fandit,“ neskrýval Knotek své nadšení. Fakt, že Pardubičtí jim zcela logicky nebyli nakloněni, absolutně neřešil. „To vůbec nevadí, jsou to emoce, které tu vždy byly a vždy budou. Důležité je, že mohli na stadion,“ dodal.

Na příchod Krejčího se těším, být kapitánem bych neodmítl

Olomoucký centr se na sezónu chystal individuálně. Dle jeho slov se jednalo o jednu z jeho nejlepších příprav vůbec. „Cítím se jako nikdy. Musím říct, že jsem na tom byl špatně, přičemž teď je to super. Člověk si pak ten hokej daleko více užívá,“ konstatoval. Co se týče tréninků na ledě, jedná se nyní hlavně o fyzickou zátěž. „Na nácviky různých situací je ještě brzo. Jezdíme kola, abychom nabrali objem, až poté přijde nějaká taktika,“ uvedl.

Otázky novinářů se následně stočily na nejhvězdnější posilu olomouckého kádru. Jan Knotek se již nemůže dočkat, až se David Krejčí připojí k týmu. „Já osobně se velmi těším. Říkal jsem si, že to snad ani není možné, že takovýto hráč přijde do Olomouce. Myslím na to každý večer a pořád přemýšlím nad tím, jestli to není sen (smích). Nás to může nakopnout k výborným výkonům,“ řekl. Zároveň ale dodal, že hra Olomouce nemůže stát jen na něm. „Jako centr je to pro mě jeden z několika vzorů. Pamatuji si, když jsme postoupili do extraligy, že s námi byl jednou na ledě, což byl zážitek. K tomu, aby vše fungovalo, ale musíme hrát i my. A myslím, že nás dokáže svými výkony vyburcovat.“

Poslední otázka směřovala na nového kapitána, jelikož před sezónou skončil dlouholetý lídr Martin Vyrůbalík. O tom, kdo jeho žezlo převezme, zatím není nic známo. „Nějaké typy tam jsou, ale nevíme,“ komentoval situaci hráč, jenž dělal Vyrůbalíkovi jednoho z asistentů. Sám by ovšem na sebe kapitánskou zodpovědnost zvládl přenést. „Cítil bych se na to, ale nikam se necpu. Pokud by za mnou ale trenéři přišli, tak to neodmítnu,“ uzavřel.

Jan Knotek v souboji před brankou
Foto: Ladislav Adámek