Nabitý program pokračuje! Kohouti hostí na svém ledě Vítkovice

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Náročné utkání s Hradcem Králové museli Hanáci rychle hodit za hlavu. Hned druhý den totiž na vlastním ledě už ve třetím utkání během pouhých pěti dnů přivítají Vítkovice. Ostravský celek si drží před Kohouty tříbodový náskok, tabulka extraligy je však nevyzpytatelná. Olomouc a Vítkovice mají letos zatím vyrovnanou bilanci ze vzájemných zápasů a Hanáci by rádi ukázali, kdo je na olomouckém ledě pánem. Naváží na výkon z pátého kola? To zjistíte v neděli od 17 hodin.

Kohouti musí na velmi vyrovnané utkání s Hradcem Králové rychle zapomenout. Na první gól se fanoušci na východě Čech načekali hodně dlouho, až v padesáté minutě rozvlnil síť za brankářem Matej Paulovič. Na neštěstí pro Olomouc, se síť rozvlnila za Konrádem.

V urputné bitvě se Kohouti ještě snažili najít recept na královéhradeckého strážce svatyně, srovnat krok s Mountfieldem se jim ale nepodařilo. Z ledu Východočechů se tak vrátili s těsnou prohrou a bez bodu.

V nabitém programu tohoto týdne však budou Hanáci pokračovat. Po tom, co se ve svátečním derby dělili po prohře 4:5 v prodloužení o body s brněnskou Kometou a o pár dní později museli zkousnout prohru s Mountfieldem, je čekají Vítkovice, které si drží pouze tříbodový náskok.

I s Riderou mají Hanáci vyrovnané skóre letošních vzájemných zápasů. Zatímcou před vlastními fanoušky slavili Kohouti výhru díky gólům Jakuba Galvase a Vojtěch Tomečka v samotném závěru utkání, před objektivy kamer se Olomouci na ledě Vítkovic vůbec nedařilo a musela se smířit s prohrou 1:4. Zda naváží na výkon z pátého kola nejvyšší české soutěže, zatím ale zůstává otázkou.

Z KABINY SOUPEŘE: Udrží si Vítkovice tříbodový náskok?

Se svými prosincovými výkony mohou být Vítkovičtí spokojení jen z části. První polovina posledního měsíce roku jim vůbec nevyšla a ostravský tým protáhl šňůru proher na čtyři zápasy. Během reprezentační pauzy ale jako by Vítkovice nabraly druhý dech. Po návratu z reprezentační přestávky porazili Vítkovičtí pardubické Dynamo 5:2, o dva dny později si vyšlápli i na pražskou Spartu a slavili výhru 4:2.

Zaváhání přišlo až v utkání s Mladou Boleslaví, které Vítkovice podlehly 1:4. V dosud posledním zápasy ale Vítkovičtí znovu urvali tři body, když přetlačili Plzeň 2:1.

Vítkovickou brankářskou jedničkou je i letos Patrik Bartošák, který už odchytal 29 utkání a jeho úspěšnost se aktuálně pohybuje na 98,18 %, což jsou vynikající čísla. Nejproduktivnějším bekem Vítkovic je Ivan Baranka, který své body rozdělil rovnoměrně mezi tři góly a tři asistence. Pořádnou porci bodů má na svém kontě už Ondřej Roman. Ten si ve 29 utkáních připsal sedm gólů a devatenáct gólových nahrávek. Nejlepším střelcem ostravského celku je ale Radoslav Tybor, který se za záda brankářů soupeřů trefil jedenáctkrát a přidal pět nahrávek.

Partnerem utkání je společnost SEZAKO, která si připravila pro diváky přestávkovou soutěž ve střelbě na branku. Na vítěze čeká sud od pivovaru Radegast, i pro poražené bude ale cena útěchy.