Nálada v týmu je výborná, úspěch nás nabudil, prozrazuje Lukáš Králík

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Páteční střetnutí vyšlo Olomouci na jedničku, ale v dalším utkání se začíná opět od nuly. Kohouti budou muset znovu předvést zodpovědný výkon, aby mohli pomýšlet na vítězství i v druhém domácím semifinálovém zápase. Podaří se jim uspět proti Slovanu i v sobotu? Duel mezi Olomoucí a Ústím nad Labem začíná v 15 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Olomoučtí hokejisté v prvním semifinálovém zápase přestříleli svého soupeře z Ústí nad Labem, a zaslouženě tak zvítězili 6:3. Do série si tedy připsali první bod. „Utkání bylo o hodně lepší než první čtvrtfinále s Hradcem. Snad nás vítězství i více nakopne, hlavně se ale nesmíme uspokojit. Bylo by však super, kdybychom jeli do Ústí za stavu 2:0,“ přiznává junior Lukáš Králík.

⇒ Útočník Lukáš Králík

V druhém domácím střetnutí můžou hrát Hanáci uvolněněji. Případná prohra by totiž nemusela být žádnou velkou tragédií. „Kdyby se utkání nepovedlo a bylo by to 1:1, museli bychom urvat jeden zápas v Ústí, abychom se vrátili do původního stavu. Stále by ale bylo o co hrát,“ tvrdí dvacetiletý hokejista.

Kohouti jsou díky pátečnímu triumfu v mnohem lepší náladě. Hráčům Mory se v dalším duelu bude i přes nějaká drobná zranění a nemoci hrát mnohem lépe.

„Je to samozřejmě o hodně lepší. Když má hráč nějaké zranění, lépe se pak díky takovým výhrám léčí. Nálada v týmu je výborná, úspěch nás nabudil,“ odkrývá Králík.

Příliš odpočinku mezi zápasy si oba týmy moc neužily. Druhé semifinále mezi Olomoucí a Ústím nad Labem startuje na olomouckém zimním stadionu již v sobotu v 15 hodin.

„Žádný velký vliv to mít nebude, akorát bude jen menší pauza mezi rozbruslením a zápasem. Jinak je ale vážně jedno, zda se hraje ve tři nebo v pět,“ konstatuje útočník Mory.

FOTO (dopolední rozbruslení): Karolina Martinková