Naším cílem bylo a je play-off. Chceme se v něm dostat nejdál, jak to jde, říká Matěj Kmec

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nedávný trip se juniorům povedl alespoň výsledkově jen napůl. Zatímco v Jihlavě se kohoutům lepila smůla na paty a z Vysočiny odjížděli s šesti inkasovanými brankami, proti Slavii už to bylo něco jiného. Dva červenobílé týmy se navzájem ani trochu nešetřily, rozhodovala nakonec jen jediná branka. A ta byla olomoucká. Na druhé straně se ale ani Matěj Kmec nenudil, čelil totiž 33 střelám Slavie.

Přesto, že se výsledek 6:0 pro Jihlavu zdá poněkud jednoznačným, trenéři ke svým svěřencům tak kritičtí nebyli. Nebylo to špatné, ale chyběly góly. Matěj Kmec vystřídal Jana Špunara mezi třemi tyčemi ve 22. minutě, při vzpomínce na utkání mu ale do řeči příliš nebylo. „Takové zápasy se mi těžko hodnotí. Musím ale říct, že se kluci snažili. Dělali jsme maximum,“ řekl.

Neuplynulo ani 24 hodin a mezi tři tyče se postavil znovu. Tentokrát proti Slavii. Před sebou měl ale úplně jiný tým. Hanáci se rvali o každý centimetr ledu, některé potyčky dokonce skončily šitím na ošetřovně. „Řekli jsme si v kabině pár věcí, a to nám pomohlo. Na začátku byla sice menší psychická i fyzická únava ze zápasu předtím, rychle jsme se ale oklepali,“ vysvětlil olomoucký strážce svatyně.

Matěj Kmec se musel v brance pořádně ohánět. Slavia totiž na olomouckého brankáře vyslala téměř jednou tolik střel než kohouti na domácího strážce svatyně. První pokus sice Slavii vyšel, dalších 32 střel ale Kmec za svá záda nepustil. „Pro gólmana je vždy lepší, když je v nějakém varu než když tam půl zápasu jen postává,“ usmíval se čerstvě dvacetiletý gólman.

Na chvíli, kdy mu v utkání nebylo do smíchu, si ale přece jen vzpomněl. „Začátek byla jedna z těch těžších pasáží zápasu, jelikož jsme se nechali vyloučit. Oslabení jsme ale uhráli. Až na jedno, to se ale někdy stane,“ krčil rameny.

Junioři působí nejen na ledě jako velmi dobrý tým, a to nejen po herní stránce. Skvělou atmosféru v kabině si pochvaluje i letošní nováček mezi kohouty. „Parta je tu skvělá. Navzájem se podporujeme a pomáháme si, to nás drží pohromadě,“ těší odchovance Mladé Boleslavi. V posledních týdnech však juniorce chybí několik klíčových hráčů. Matěje Tomajka a Daniela Ministra navíc trápí dlouhodobé zranění. Pro Olomoucké je to citelná ztráta. „Je to znát, ale kluci nás dochází podpořit alespoň do kabiny a za to jsme rádi,“ těšilo Kmece.

Kohouti se drží v polovině extraligové tabulky a na dveře pomalu ale jistě klepe druhá část sezóny, kdy se rozhodně o tom, kdo a z jaké pozice si zahraje play-off a komu letos vyřazovací boje uniknou. Cíl olomoucké juniorky je jasný. „Naším cílem bylo a je play-off a dostat se v něm nejdál, jak to jen jde,“ řekl rozhodně.