Návrat nebyl jednoduchý, přiznal po zápase s Třincem Jiří Řípa

Martin Vavruša
O L O M O U C – Kohouti za sebou mají druhé přátelské utkání, tentokrát prohráli proti Třinci 2:4. Kromě dvou Hermanových gólů olomoucké fanoušky mohl těšit také návrat Jiřího Řípy, který vynechal celou loňskou sezónu kvůli problémům se zády a slepým střevem. „Jsem rád, že zase hraji a doufám, že se to bude jen zlepšovat,“ neskrýval po odehraném utkání radost olomoucký útočník.

Přátelské utkání proti Třinci se Kohoutům příliš nepodařilo, a především kvůli druhé třetině, ve které inkasovali tři branky, na vítězství proti Jihlavě nenavázali. „Nevím, co se tam stalo, v tu chvíli jsem nebyl na ledě. Viděl jsem jen ,tam, zpátky a do prázdné‘. Bylo to hezké, povedlo se jim to,“ uznal kvality soupeře Jiří Řípa.

⇒ Útočník Jiří Řípa

Pro Řípu byl zápas s Třincem první po více než roční pauze, kterou si vyžádala řada zdravotních problémů. „Návrat nebyl jednoduchý, navíc ještě v tom teplém počasí, měl jsem toho dost. V poslední části jsme hráli na tři pětky a to už jsem byl trošku zahlcený. Snad se to bude jen zlepšovat,“ vyhlížel lepší zítřky rodák z Jihlavy.

Celkově měl olomoucký útočník po zápase rozporuplné pocity. „Z osobního hlediska jsem rád, že jsem zpátky na ledě. Z toho týmového samozřejmě prohra zamrzí, ale myslím si, že kdybychom v první třetině proměnili některé šance, tak je to úplně jiný zápas,“ řekl hráč s číslem 21.

Roční výpadek z tempa je dost neobvyklý, Řípa se ale během té doby nedal zlomit a vyhlížel návrat na led. „Pár zranění už jsem měl i předtím, takže jsem na to byl trochu připravený a obrněný. Spíš jsem se bál, že už by to nemuselo jít po té zdravotní stránce. Ale vypadá to, že by ještě mohlo,“ těšilo třiatřicetiletého útočníka.

Před svým návratem na led se mohl Řípa těšit také podpoře od trenéra Zdeňka Venery, který prohlásil, že s ním v sestavě počítá i po této dlouhé pauze v jeho hráčské kariéře. „Určitě mi to pomohlo. Potěší to, když vás vedení drží i potom, co tam rok nejste,“ odvětil útočník, který s hokejem začínal v jihlavské Dukle.

První přátelské utkání letošní letní přípravy Řípa ještě vynechal, ačkoliv se cítil připravený. Ve startu mu zabránila mnohem příjemnější skutečnost. „Narodil se mi syn. Věřím mu, pokračovateli. A jestli bude hrát hokej? Uvidíme,“ usmíval se Jiří Řípa.