Nebylo na co se šetřit, dali jsme do toho všechno, řekl František Skladaný

Zuzana Spurná, David Jahoda
O L O M O U C – Poslední zápas před reprezentační přestávkou, navíc před vlastními fanoušky, vyšel Kohoutům na jedničku. Už po první třetině vedli Hanáci po gólech Františka Skladaného a Marka Laše 2:0, pak ale hosté utkání zdramatizovali. Olomouc však nenechala nic náhodě a svou tříbodovou výhru si pojistila dalšími dvěma brankami. Kohouti tak dali zapomenout nepovedenému utkání na ledě Plzně a do reprezentační přestávky jdou s další výhrou na svém kontě.

Dva zápasy na tripu nevyšly Kohoutům tak, jak si představovali. Oběma ale dali zapomenout v domácím utkání s Libercem, ve kterém už po první třetině vedli 2:0 a nakonec si výhru 4:1 dokráčeli pro tři body. „Zodpovědně jsme se připravovali, i když nebylo moc času. Tak nějak jsme si uvědomovali, že je to velmi důležitý zápas před přestávkou. Už se nebylo na co šetřit, a tak jsme do toho dali všechno,“ tvrdil František Skladaný.

Kohouty poslal do vedení právě zkušený útočník, který dlouho neváhal a už v sedmé minutě prostřelil překvapeného Januse. „Právě na tom jsme pracovali, abychom nevymýšleli a všechno posílali na bránu, protože v posledních zápasech byla produktivita nás útočníků bídná. Potřebovali jsme ji zlepšit a i proto přišla moje střela tak rychle,“ prozradil.

Ve třetí třetině vrátil Tygrům šanci na body Lakatoš, který snižoval na 2:1 a hosté se hnali za srovnáním. Hanáci však Severočechům znovu uskočili, a tak Liberec vsadil na hru bez brankáře. Trefou do prázdné branky pak pečetil výhru Olomouce Káňa. I když i třetí třetinu co do počtu gólů vyhráli, soustředili se Kohouti především na dobrou práci směrem dozadu. „Ono to tak bývá. Hra se prolíná. Jednou hrajeme útočně, pak bráníme. Přichází to ve vlnách a myslím, že když jsme vedli, museli jsme o to víc pomáhat Braňovi (Branislavu Konrádovi), aby na něj šlo co nejméně střel. Snažili jsme se více blokovat a myslím, že se nám to dařilo,“ usmívala se olomoucká dvacítka.

Chybělo málo a František Skladaný si mohl v zápase připsat hattrick Gordieho Howa. Kromě gólu a asistence se totiž připletl i k menší strkanici. „Podle mě, že to není žádný hrdinský čin, když si tři hráči udeří do jednoho. To byl důvod, proč jsem tam pak vletěl. Pak už jsme se tam pošťuchovali do konce zápasu, ale myslím, že takové věci by se neměly stávat. Ať je to jeden na jednoho, ale ne tři proti jednomu. Takové věci nemám rád,“ řekl rozhodně forvard se slovenskými kořeny.

Napětí v utkání se stupňovalo a pozor si Hanáci museli dávat i v osobních soubojích. Především pak na důrazného Martina Ševce. „Byl to takový zápas. Bojovný a každý do toho před přestávkou dával všechno. Pak se to promítlo i v osobních soubojích,“ vracel se k zápasu.

Zdá se však, že Kohouti letos kromě týmovosti vynikají i v jiném ohledu. Po vysoké prohře se dokáží rychle oklepat a ve většině případů další utkání vyhrát. „Každé mužstvo trochu spadne na zem, začne si uvědomovat chyby a pracovat na tom, proč prohrálo. Myslím, že tak to bylo i v našem případě,“ dodal útočník se zkušenostmi ze zámoří.