Nechápu, proč do toho takhle vstoupíme a soupeři darujeme takový náskok, kroutil hlavou kapitán Vyrůbalík

Kristýna Nováková
M L. B O L E S L A V – Ani druhý letošní zápas v Mladé Boleslavi Hanákům nevyšel podle jejich představ. V první třetině se domácí celek dostal do tříbrankového vedení, a to už se Hanákům dotahovalo jen těžko. Utkání hodnotil obránce Martin Vyrůbalík, který se nedávno vrátil do sestavy po zranění a proti Bruslařům na ledě odehrál skoro 20 minut.

„My to tady v Boleslavi na začátku vůbec neumíme,“ kroutil hlavou kapitán Martin Vyrůbalík. „Ty první třetiny jsme měli bídné už minulé zápasy. Nechápu, proč do toho tady takhle vstoupíme a soupeři darujeme takový náskok. Pak se to snažíme dohnat zbytek zápasu,“ pokračoval. „V tomhle se musíme zlepšit, my těch gólů moc nedáváme a nesmíme je dostat. Brankáři chystají super a my jim vůbec nepomáháme. To je od nás špatné,“ hodnotil kriticky.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Na otázku, co Hanákům v zápase chybělo nedokázal zkušený matador odpovědět. „Kdybych to věděl, tak to řeknu,“ pousmál se hořce. „Prohraných soubojů tam bylo hodně, byli jsme tam buď slabí, nebo pozdě. Oni asi víc chtěli, byli dravější. To asi rozhodlo tu první třetinu,“ přemýšlel. „Byli jsme o krok pozadu.“

Po první třetině Olomouc v Boleslavi prohrávala 3:0, zbytek zápasu pak musela napnout všechny své síly, aby se dostala zpátky do zápasu. „Takhle to honit po zbytek zápasu není dobré do dalších zápasů. Takhle jsme to stáhli na 3 pětky a útočníci toho museli mít dost,“ poznamenal kapitán olomouckého celku. „Maximálně si můžeme v kabině vynadat a říct si každý za sebe, že pro ten tým musíme udělat daleko víc, než děláme. Těch zápasů, kdy dostáváme moc gólů, je letos hodně. Dopředu to taky není ideální,“ uvědomuje si hráč s číslem 37 na zádech problémy, s nimiž se Hanáci budou muset vypořádat.

Sám Vyrůbalík byl na ledě u 3 gólů soupeře. „Musím říct, že 3 góly, u kterých jsme byl, letěly kolem mě, nebo jsem tam byl s hráčem,“ potvrdil. Nejblíže pak byl rodák z Hodonína trefě Davida Moravce, u které chyběl kousek, aby ji zblokoval. „Chtěl jsem to zblokovat, ale nějak jsem tam škobrtnul. Chtěl jsem se postavit do pokleku, ale proletělo mi to kolem nohy,“ litoval nešťastné chvíle.

Právě Martin Vyrůbalík patří mezi hráče, kteří se do sestavy Hanáků vrátili po zranění teprve nedávno. „Měl jsem nějaké zranění, které mi nedovolovalo hrát. Jsem rád, že se to vyřešilo odpočinkem. Do všeho už můžu chodit naplno,“ řekl. Vyrůbalík patřil proti Boleslavi mezi nejvytěžovanější hráče, celkem na ledě strávil 19:59 minut. „Dneska jsem si zahrál, ale moc mě to netěší, protože jsme prohráli,“ dodal smutně.

Hráč, který za pár dní oslaví své 40. narozeniny, komentoval také nelichotivý stav olomoucké marodky.„U většiny hráčů už pominula tříměsíční doba imunity,“ poukázal na fakt, že většina týmu prodělala koronavirovou nákazu před čtvrt rokem a pravděpodobně už tedy nemá ve svém těle protilátky. „Pravděpodobně nebudeme kompletní celou sezónu,“ myslí si. „Hráči, co se měli vrátit jsou teď bohužel mimo. Dnes přibyl Rosťa Olesz. Pořád se to lepí, hráčů nemáme tolik. Musíme hrát s tím, co je. Mladší hráči tak mají větší šanci naskočit do extraligy,“ našel na situaci alespoň nějaké pozitivum. „Nezbývá nám nic jiného než se semknout a hrát jako tým. Věřit, že se to zlomí a převrátí na naši stranu.“