Nedá se nic dělat, soupeř byl lepší v obraně, řekl po utkání ve Vítkovicích Galvas

Kristýna Nováková
O S T R A V A – Kohouti si z úterní dohrávky 18. kola Tipsport extraligy ve Vítkovicích odvezli porážku 4:1. Přestože se Mora snažila a vyslala na gólmana Bartošáka přes třicet střel, za jeho záda propadla jen jedna jediná. Mužem zápasu na olomoucké střídačce byl vyhlášen obránce s číslem 79, tedy Jakub Galvas. Ten na ledě odehrál solidní porci 20:20 minut, což ho zařadilo na místo třetího nejvytěžovanějšího muže Hanáků.

Během prvních minut utkání byli přitom mnohem aktivnější právě hráči Mory, kteří se tlačili dopředu a vyslali na vítkovickou brankářskou jedničku několik střel. Z prvního gólového zápisu v utkání se však radovali svěřenci trenéra Jakuba Petra. Do střeleckých statistik se domácí zapsali ještě celkem třikrát, zatímco Olomouc dokázala skórovat až necelé tři minuty před koncem utkání. Hokejisté Vítkovic tak přetrhli vítěznou šňůru Kohoutů, která započala ještě před reprezentační pauzou.

Obránce Jakub Galvas

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale nedá se nic dělat, soupeř byl dneska výborný v obraně. I když jsme měli opticky hodně střel, tak většina byla z větší vzdálenosti a do prostoru před bránou nás moc nepouštěli,“ hodnotil po utkání obránce Jakub Galvas, jenž byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem olomouckého týmu.

Ačkoli Olomouc svého soupeře přestřílela v poměru 14:31, dokázala se střelecky prosadit až na konci zápasu za rozhodnutého stavu 4:0. „Rozhodlo nejspíš to, že jsme nedali dřív nějaký gól, aby nás to nakoplo. Vítkovice se za stavu 2:0 nikam netlačily a vyčkávaly na naše chyby,“ posteskl si Galvas. O jediný gólový zápis hostů se postaral Miroslav Holec, jenž se předtím dvakrát prosadil proti Spartě.

Zasněžený listopadový podvečer přilákal do Ostravar Arény něco málo přes 4 000 diváků. „Nehrálo se mi úplně špatně, ale atmosféra dnes nebyla nijak úžasná,“ hodnotil mladý bek. Během druhé třetiny, po zranění Lukáše Nahodila, došlo k menší strkanici před domácí bránou a na trestnou lavici byli za hrubost vykázáni Jiří Ondrušek a Jan Schleiss. Jinak to ovšem mezi oběma celky na ledě příliš nejiskřilo. „Přišlo mi, že tam bylo míň emocí než v jiných zápasech,“ připustil Galvas.

Pro hráče Mory bylo utkání ve Vítkovicích již třetím kláním během pěti dnů, a to je už pořádná porce. „Určitě to není nic snadného, ale když se dobře regeneruje, stravuje a dodržuje pravidelný spánek, tak tam síla je. No a když už síly dochází, tak se hraje spíš na chytrost,“ pousmál se člen první obranné dvojice. „Nicméně tohle dnes určitě neovlivnilo náš výkon,“ odmítl obránce.