Nedali jsme gól, tak jsme si asi nezasloužili vyhrát, konstatoval Jan Lukáš

Kristýna Nováková, Kamila Ströerová
K A R. V A R Y – Hanáci odjížděli na západ Čech s jasným cílem – po výhrách ve Zlíně a proti Chomutovu chtěli potvrdit svou formu a zvítězit také proti Karlovým Varům. To se jim však bohužel nepodařilo, podruhé v sezóně na ledě Energie prohráli a opět nedokázali vsítit ani jeden gól. Příčiny neúspěchu po utkání hledal brankář Jan Lukáš, který si v Karlových Varech připsal 25 úspěšných zákroků.

Jan Lukáš se do brány Kohoutů vrátil po nedělní pauze, kdy brankoviště přenechal svému parťákovi Branislavu Konrádovi. Proti Karlovým Varům si letos zachytal poprvé, první utkání na západě Čech odchytal slovenský gólman a druhý zápas, jenž se měl uskutečnit v prosinci v plecharéně byl kvůli závadě na chladicím zařízení odložen na únor. Premiéra to ovšem pro pětadvacetiletého gólmana nebyla příliš veselá, Kohouti nedokázali vstřelit ani gól, a naopak dva inkasovali. „Myslím, že nám chyběla produktivita. Nedali jsme gól, tak jsme si asi nezasloužili vyhrát. Navíc jsme dva góly inkasovali, to bylo klíčové,“ hledal Lukáš příčiny prohry.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Brankový účet utkání otevřel už ve 4. minutě Ondřej Beránek, který na Lukáše neposlal nikterak prudkou, ovšem o to nepříjemnější střelu. „Kolikrát je horší chytat střelu, která hráčům nesedne. Je to možná těžší než normální rána. Letělo to jako motýl a prostě to tam zapadlo,“ komentoval první gól soupeře. Lukáš si v zápase připsal 25 úspěšných zákroků, za svá záda pak už pustil pouze střelu Balána. „Zápas mě bavil, i když tam byly pasáže, ve kterých jsem si dlouho nezachytal. Je lepší, když je člověk v zápřahu a má víc zásahů,“ řekl olomoucký odchovanec.

„Karlovy Vary hrají hodně na brejky, což na nás dvakrát zafungovalo. Byli aktivní jak v obraně, tak v útočném pásmu. Moc nás nepouštěli do předbrankového prostoru,“ pochválil hru soupeře. „Musíme sladit obranu s útokem,“ ví brankář, jenž má v letošním ročníku na svém kontě 16 odchytaných zápasů v extralize. „Snad to v pátek s Třincem urveme a získáme nějaké body,“ vyhlížel další zápas.

V pátek v plecharéně to všem nebudou mít Kohouti jednoduché, Třinec je druhým týmem tabulky a zároveň třetím nejproduktivnějším celkem extraligy. „Možná je to takové klišé, ale proti lepším týmům se hraje líp. Člověk se na ně víc připraví. Nám Třinec sedí víc, je to takové – když to tak řeknu – hokejovější mužstvo – a nám se s takovými týmy hraje líp,“ zamýšlel se Jan Lukáš. „Každý zápas je jiný. Myslím, že jsme poslední dva duely sehráli dobře a když se k tomu vrátíme, tak věřím, že to urveme,“ uzavřel.