Nedáme žádný bod zadarmo. Budeme bojovat až do konce, říká odhodlaně Matyáš Fasner

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři si zatím v nadstavbě vedou dobře. V prvních čtyřech kolech ani jednou nezaváhali, poslední dva zápasy však nebyly nic jednoduchého. O tom, že jde o hodně, svědčí i fakt, že po utkání s Kladnem muselo několik hráčů na šití. Zápas s Motorem pak rozhodla až třetí třetina a čtvrtá branka Hanáků. V obou utkáních se po kratší bodové odmlce trefil i Matyáš Fasner.

Junioři mají za sebou další dva zápasy nadstavby. Ve třetím kole přivítali na vlastním ledě Kladno, o dva dny později se vydali až do jižních Čech, do Českých Budějovic. Zatímco první dvě utkání vyhráli Hanáci poměrně jasně 4:0, v zápasech s Kladnem a Českými Budějovicemi se o výrazné převaze mluvit nedalo. „Oba zápasy byly těžké a nebylo jednoduché vyhrát. Soupeři byli silní a hodně zákeřní. Bylo vidět, že se na nás nachystali. Naše taktika byla pořád stejná, snažili jsme se držet naší hry a vybojovat výhru, což se povedlo,“ těšilo Matyáše Fasnera.

S Rytíři se navíc Olomouc utkala poměrně nedávno, přibližně před třemi týdny. Zatímco zápas ještě v základní části vyzněl poměrně jasně pro Hanáky, v nadstavbě šlo o podstatně vyrovnanější duel. „Kladno na nás bylo připraveně. Hosté věděli už dopředu, jak budeme hrát a hráli se zataženou obranou. Čekali na naše chyby. My jsme se jich snažili vyvarovat, aby soupeř neměl tolik šancí, a to se povedlo. Bitky i emoce k zápasu patří. Jsme rádi, že nám utkání vyšlo,“ oddechl si.

S Českobudějovickým Motorem měli Olomoučtí v základní části bilanci 1:1, i tentokrát s nimi hráči ve žlutých dresech dlouho drželi krok. Rozhodovala až třetí třetina. Podle Matyáše Fasnera ale měli Hanáci v něčem navrch. „Podle mě jsme byli rychlejší a silnější v osobních soubojích. Taky jsme rychle otáčeli hru, což byl velký rozdílový moment zápasu,“ uvažoval devatenáctiletý hokejista.

Olomoucký útočník začal po kratší odmlce znovu bodovat. V obou utkáních si navíc připsal i branku. „Jsem rád, že se mi zase začalo dařit. Potřeboval jsem to, ale jsem spíš rád za týmový úspěch. To, že jsem mohl pomoci dvěma brankami, je super. A co mi k tomu pomohlo? Sám nevím, možná jsem si k sobě přitáhl štěstíčko,“ usmíval se.

Bodový nebo gólový půst není, zvlášť pro útočníky, nikdy nic příjemného, zdá se ale, že tohle období olomoucká dvaadvacítka překonala. Fasnera navíc podržel i zbytek týmu. „Kluci v kabině jsou super a neříkají k tomu nic. Každý má někdy svou střeleckou a když se daří, tak se daří. Oba góly jsou pro mě cenné, ale padly tak trochu se štěstím. Každý se ale počítá,“ tvrdil.

Kohouti mají před zbytkem tabulky slušný náskok. Druhý Litvínov na ně ztrácí čtrnáct bodů, Havířov 23. Hanáci se tak zatím drží na místě zajišťujícím udržení v nejvyšší soutěži. „To, že máme velký náskok, nám dává větší jistotu v zápasech. Nechceme ale podcenit žádného soupeře. Žádný zápas v této tabulce není jednoduchý. My jsme ale plně soustředěni na výhru v každém z nich,“ řekl rozhodně útočník, který si připsal už jedenáct branek.

Svěřenci trenérů Karla Berana a Milana Ministra vyhráli čtyřikrát v řadě, do konce druhé části je ale ještě dlouhá cesta. Cíl týmu je však jasný. „Náš cíl je udržet extraligu v Olomouci a zatím se nám to daří. Práce ale ještě není hotová. Zbývá ještě osm zápasů, které budou stejně náročné jako ty předešlé. Nedáme žádný bod zadarmo a budeme bojovat až do konce,“ měl jasno.

V dalších kolech přivítá Olomouc na svém ledě Slavii, kterou naposled porazila v Edenu těsně 2:1. Po krátké pauze se Hanáci vydají až do Chomutova. Tomu v základní části pokaždé vstřelili pět branek a radovali se ze dvou výher. Co se dělo v základní části, je ale zapomenuto, týmy teď bojují o přežití v nejvyšší soutěži. „Budou to těžké zápasy a my se na ně plně nachystáme tak, abychom dosáhli dalšího šestibodového víkendu. Pokusíme se soupeře nepustit do nějakých velkých šancí. Chceme korigovat tempo a průběh hry. Jdeme vyhrát, to je náš cíl,“ dodal odchovanec Hanáků.