Nehráli jsme naším stylem, přiznal brankář Tomáš Vošvrda

Karolina Martinková, Miroslav Kučera
C H O M U T O V – V prvním zápase po reprezentační pauze zamířili Kohouti na led Pirátů z Chomutova, kteří spolu se Zlínem atakují šesté místo, na kterém se momentálně Olomouc nachází. Ve 45. kole byli nakonec úspěšnější Chomutovští, kteří Hanáky porazili 5:2, a to i přesto, že skóre utkání otevřeli Olomoučtí. Do brány se počtvrté za sebou postavil Tomáš Vošvrda. „V tomto zápase jsme to nebyli my, ale proti Zlínu budeme úplně jiný tým,“ měl jasno olomoucký gólman.

Po „zahřívací“ první třetině, ve které žádné branky nepadly, si fanoušci užili relativně bohaté gólové hody. Jako první otevřeli skóre utkání Kohouti díky trefě Dávida Buce. Z vedení se však dlouho neradovali, jelikož Piráti srovnali hned vzápětí a do dvou minut se ujali vedení. To ale nebyl konec gólového přídělu ve druhé třetině, protože do hry Hanáky vrátil Peter Húževka. Jen minutu před odchodem do šaten Olomoučtí inkasovali potřetí.

Před třetí třetinou sice bylo skóre těsné, Piráti to však tak nenechali. Hned ve 41. minutě navýšil jejich náskok Hřebejk. Kohouti na jeho trefu nenašli odpověď a naopak ještě inkasovali z hole Červenky. Z Chomutova se tak vraceli bez bodů po prohře 2:5.

Mezi tyče se postavil Tomáš Vošvrda, který nastoupil i do předchozích tří utkání. Tentokrát se ale z bodového zisku pro svůj tým radovat nemohl. „V tomto zápase jsme to nebyli my. Z naší strany to byl celkem nepovedený zápas. Ale bohužel i to se stává. Před tím se nám utkání povedla po všech stránkách, dnes to nebylo ono,“ nehledal výmluvy zkušený gólman. „Chvilkami jsme chtěli napadat tak moc, že jsme nikde nebyli. Ale to je takový ten zápas po pauze – někomu to sedne, někomu ne. A my jsme byli ti, komu to nesedlo. Chomutov zaslouženě získal tři body,“ uznal dobrý výkon soupeře Vošvrda.

Zápas se lámal, dá se říct, během dvou minut, byť mezi nimi byla druhá přestávka. Kohouti totiž inkasovali v 39. a pak ve 41. minutě. Na 3:2, respektive 4:2. „Ten třetí gól byla moje chyba, vypadlo mi to, což by se mi nemělo stávat. Možná to byl zlom zápasu,“ sypal si popel na hlavu Vošvrda. „Vstup do třetí třetiny se nám vůbec nepovedl, během snad tří minut šli domácí čtyřikrát dva na jednoho. To není náš styl. Něco jsme si v kabině řekli a jsem přesvědčený a jsem si jistý, že v pátek proti Zlínu budeme úplně jiný mančaft,“ rozhodně řekl olomoucký gólman.

Bodové rozestupy mezi třetím a desátým místem nejsou zas tak velké, a proto je velkou hádankou, jaké bude konečné pořadí týmů po základní části. Kohouti sice zatím úspěšné brání šesté místo, nic ale nemají jisté. „Když se sezóna chýlí ke konci, tak potřebujeme každý bod. Nechci říct, že máme splněno a že sezóna pro nás skončila, to vůbec ne. Každý chce víc, protože s jídlem roste chuť. Musíme se dát na pátek do kupy a zase najet na náš systém a bodovat,“ zavelel před pátečním utkání Tomáš Vošvrda.

Jsou to právě Piráti a s nimi další soupeř Hanáků, PSG Zlín, kdo olomouckému klubu nejvíc šlape v tabulce na paty. Olomoučtí mají na oba týmy náskok pěti bodů a přetahovaná o šestou pozici tedy bude víc než zajímavá. Je tedy Chomutov, respektive Zlín, momentálně největším soupeřem? „ Může být, ale nemusí. Ještě je sedm zápasů a 21 bodů ve hře, všechno se může ještě hodně zamotat,“ nechce o konečném postavení týmů v tabulce polemizovat Vošvrda.